Dôvera Banskobystrická bežecká 24hodinovka 2014

Generálny partner podujatia – Dôvera zdravotná poisťovňa a.s., pripravuje atraktívny zdravotne-osvetový program. Pod dohľadom pracovníkov Červeného kríža si rodičia aj deti vyskúšajú poskytnutie prvej pomoci, odborníci vám skontrolujú kožné znamienka, zmerajú vám rôzne veličiny a indikátory zdravia a telesnej kondície a dostanete aj užitočné rady.

logo 24h dovera Už po tretíkrát vybehnú Bystričania svorne proti vzdialenosti.
Kedy: 12.-13.6.2014 od 17:00 do 17:00
Kde: atletický štadión na Štiavničkách v Banskej Bystrici
Každý účastník bude mať za úlohu absolvovať minimálne jeden 400m okruh na bežeckej dráhe. Všetky výkony zaznamenané počas 24 hodín budú spočítané a cieľom je dosiahnuť celkovú vzdialenosť 421,95km. Štartovné je samozrejme bezplatné a návštevníci sa môžu tešiť na spomienkový diplom, kopu zábavy v pohybe i niekoľko noviniek.

dovera deti

Od Štiavničiek do Tatier a k Dunaju
Vedeli ste, že webový prehliadač vám pri slovnom spojení „beh zdravie“ ponúkne až pol milióna odkazov? Pokračovanie článku tu.

MUDr. Okruhlica

Okruhlica: Vážil som skoro 100 kíl, pohyb a beh zmenili môj život
Známy lekár kedysi balansoval na hranici obezity. Dnes dokáže bežať aj viac ako 100 kilometrov v horskom teréne.
Pokračovanie článku tu

V spolupráci so Strednou zdravotníckou školou Banská Bystrica bude priamo v priestoroch štadióna zriadený stan, v ktorom budú prebiehať masáže a tejpovanie pre širokú športovú verejnosť.

Hugo na štarte
Vo farbách Nadácie pre deti Slovenska príde najmenších povzbudiť populárny maskot Hugo http://www.hodinadetom.sk/ Ktovie, možno chytí do rúk aj štartovnú pištoľ.

Hugo

Pavol Blazek

V rámci dňa otvorených dverí VŠC Dukla prídu na štadión aj vrcholoví atléti. Tí nielen predvedú svoje umenie v jednotlivých disciplínach kráľovnej športu ale do jeho základov zasvätia všetkých, ktorí si hod oštepom, či skok do diaľky budú chcieť sami vyskúšať.

Piatkové popoludnie bude patriť napínavým pretekom rodín.

13.6.2014 o 15:00 – preteky lezúňov na 5m.

13.6.2014 o 16:00 – Beh s kočíkom s Dôverou pre rodičov s deťmi na 400m.

Najrýchlejší štvornožci a posádky budú v cieli odmenené hodnotnými cenami.

50km vyzva

Na štvrtkový večer pripravujeme ultra výzvu na 50km s hromadným štartom. V tejto súťaži pôjde o atraktívne ceny pre najlepších.

12.6. o 20:00 – ultravýzva 50km Dôvera Banskobystrická 24-hodinovka bude prebiehať nepretržite od 12.6.2014 17:00 do 13.6.2014 17:00 na štadióne na Štiavničkách. Športový stánok bude otvorený dokorán pre všetkých, ktorí príjmu výzvu a prídu podporiť myšlienku zdravého pohybu v zdravom meste.

Organizátormi podujatia sú Marathon Banská Bystrica v spolupráci s VŠC Dukla a Mestom Banská Bystrica. Generálnym partnerom je Dôvera Zdravotná poisťovňa.

Propozície a bližšie informácie o podujatí na stránke www.marathonbb.com

Prijmi výzvu!

Zdroj: marathonbb.com

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.