Donovaly zažili úspešnú nočnú bežeckú premiéru

Uplynulý víkend sa na Donovaloch uskutočnil po prvýkrát nočný beh pod názvom Fa Donovaly Night Run. Takmer 500 bežcov zvládlo trať dlhú 6,5 km vedúcu krásnym horským prostredím. Prvý v cieli bol Boris Csiba z Bratislava Marathon Sport Club-u.

Okrem večerných pretekov sa počas celého dňa uskutočnili sprievodné akcie, ktoré odštartoval Adrenalin Run – 400-metrový výbeh po zjazdovke Nová Hoľa. Zvíťazil Pavol Bukovác.

Pre deti pripravili organizátori Detská olympiáda, zážitkový beh SSE Junior Challenge, Detský X Factor a rozprávkovú cestu na Habakuky. Ostatní návštevníci si užívali autogramiádu hercov a redaktorov z televízie JOJ, školu tanca Petra Modrovského a večer po pretekoch penovú párty.

Fa Donovaly Night Run, podujatie nad ktorým prevzal záštitu starosta obce Donovaly Miroslav Daňo,  sa začlenil do série obľúbených nočných behov. K už tradičnému bratislavskému a rozvíjajúcemu sa tatranskému sa úspešne pridal aj ten na Donovaloch, kde sa od piatku schádzali rodiny či bežecké skupiny a spoločne si užívali víkend v srdci Slovenska.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič zhodnotil prvý ročník nasledovne: „Verili sme, že nočný beh i sprievodné akcie prilákajú na Donovaly nielen dospelých bežcov, ale celé rodiny s deťmi, aby v malebnej prírode spoločne strávili víkend plný športu a zábavy. Ich celkový počet nás milo prekvapil a zároveň dodal energiu do ďalšej práce.“

Ľudia si prišli na Donovaly oddýchnuť a zabávať sa. Toto sa organizátorom určite podarilo naplniť. Dôkazom sú slová účastníkov samotného Fa Donovaly Night Run.

Víťazka ženskej kategórie Jana Mozolániová: „Trať bola krásna, spomenula som si na svoje mladšie časy keď sme sem chodievali na basketbalové sústredenia. Atmosféra behu bola vynikajúca, ľudia nás povzbudzovali popri celej trati. Veľmi som si to užívala, vôbec som nečakala, že vyhrám.“

Absolútne najrýchlejší spomedzi bezmála piatich stoviek bežcov bol člen Bratislava Marathon Sport Club-u Boris Csiba: „Chcem sa v prvom rade poďakovať organizátorom a všetkým spolubežcom, že sa podarilo vytvoriť perfektnú atmosféru. Čo sa týka pretekov, bolo to veľmi náročné. Bežalo sa stále buď do kopca alebo z neho. Človek nemal šancu oddýchnuť si. Z prvého miesta sa veľmi teším, keďže som nedávno tri týždne pauzoval pre zranenie. Som rád, že to takto dopadlo a tiež z toho, že som potešil všetkých, ktorí mi verili a fandili. Celé podujatie bolo super.“

Do nočného behu sa zapojili aj domáci Donovalčania. „Bežalo sa mi výborne a som rád, že som sa zapojil. S výsledkom som spokojný, pracoval som od siedmej ráno a hneď sa aj vraciam späť do hotela. Teší ma, že sa takéto podujatie na Donovaloch uskutočnilo,“ vravel nadšený čašník z hotela Residence.

Pravidelná účastníčka bežeckých podujatí Eva Nocárová sa podelila o svoje pocity: „Bolo to výborné, trať sa mi veľmi páčila. Nápis BOJUJ na štvrtom kilometri v stúpaní do kopca bol umiestnený na tom najlepšom možnom mieste. Samozrejme, odmenu za zvládnutie trate som si už dopriala v Bratislava Marathon Running Store.“ 

„Chcem sa veľmi poďakovať za aktívnu účasť všetkým rodinám a bežcom i Donovalčanom, ktorí sa stali súčasťou programu. Spoločne sme vytvorili úžasnú atmosféru, ktorá prispela k tomu, že tento víkend na Donovaloch bol jedinečný. Tešíme sa, že takéto podujatie prinesieme aj budúci rok 1. Augusta,“ dodal Peter Pukalovič, riaditeľ Fa Donovaly Night Run.

Výsledky:

Muži – absolútne poradie: 1. Boris Csiba (Bratislava Marathon Sport Club) 22:48, 2. Pavol Bukovác 23:11, 3. René Valent (obaja behame.sk) 23:49.

Ženy – absolútne poradie: 1. Jana Mozolániová (Run For Fun) 27:48, 2. Dana Janečková (Bratislava Marathon Sport Club) 28:26, 3. Romana Komárňanská (Bratislava Marathon Sport Club) 28:42.

Všetky výsledky nájdete na: http://www.sportsofttiming.sk/en/race/overview/1279

 

Zdroj: Be Cool

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.