Českí bežci ovládli Tatry Running Tour 2015

Najcennejšie tričká pre mužov putujú k našim západným susedom, domáce bežkyne vybojovali trofeje pre Slovensko.

V piatok ročníku medzinárodných bežeckých etapových pretekov Tatry Running Tour, ktoré sa konali počas uplynulého víkendu obhájil vlaňajšie víťazstvo Vít Ryška z Českej Republiky a odniesol si už po tretíkrát zo Štrbského Plesa žltý dres najrýchlejšieho pretekára. Ružové tričko pre celkovo najlepšiu bežkyňu vybojovala Soňa Vnenčáková a tretím víťazstvom sa zaradila do historických tabuliek tatranskej bežeckej tour. Zelený dres pre najlepšieho vrchára putuje zásluhou Tomáša Hrdinu do Českej republiky.

Na piatom ročníku trojdňového podujatia sa po prvýkrát rozdávali aj modré dresy pre víťaza a víťazku extrémnej verzie pretekov, ktorej sobotňajšia etapa s názvom Sky&Clouds Run v dĺžke 34 km v náročnom vysokohorskom teréne a s ťažkými poveternostnými podmienkami poriadne preverila všetkých štartujúcich. Suverénnym víťazom Sky&Cloud Runu a aj celej Tatry Running Tour “EXTREME” sa stal Jiří Petr z Českej republiky. Modré tričko pre najlepšiu ženu získala tatranská bežkyňa Denisa Šulcová Lukáčová.

Na jednotlivé preteky v rámci Tatry Running Tour 2015 bolo registrovaných viac ako 800 pretekárov z 9 krajín sveta, medzi nimi aj účastníci z Veľkej Británie, Nemecka, Švajčiarska a Talianska.

Počas podujatia sa uskutočnil prvý ročník Majstrovstiev Európy Nordic Walking pod záštitou Slovenskej Asociácie Nordic Walking. Nechýbal bohatý sprievodný program, určený nielen pre bežcov, ale aj pre všetkých fanúšikov podujatia či návštevníkov Štrbského Plesa.. Pre našich najmenších bol pripravený detský beh a malí bežci sa mohli tešiť po prebehu cieľom zo spomienkovej medaily. Účastníkov a divákov počas všetkých troch dní zabával tatranský medveď Štrbko, ktorý sa tiež pričinil o to, aby trojdňové podujatie bolo pre ľudí skvelým zážitkom.

Tatry Running Tour sú trailové bežecké etapové preteky v štýle cyklistických tour, kde si celkoví víťazi odnášajú ako ceny jedinečné tričká, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Žltý dres je určený pre najlepšieho muža, ružový dres pre celkovo najlepšiu ženu, zelený dres pre víťaza bodovacej vrchárskej súťaže a biele dresy pre najlepších v jednotlivých vekových kategóriách. Tradícia podujatia začala v roku 2011 a jeho organizátorom je Sport Club 1896 Strbské Pleso.

V tomto roku je podujatie zaradené do projektu Tatry v pohybe, ktorý organizuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry v spolupráci s tatranskými športovými klubmi.

Bližšie informácie:

Viera Halásová

Sport Club 1896 Štrbské Pleso

tel: 0918 651 256

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.