Cedronský beh : Cabaj – Čápor

Dňa 22. septembra 2012 sa v uliciach obce Cabaj-Čápor uskutočnil druhý ročník Cedronského behu, ktorý organizovalo v spolupráci s obcou Cabaj-Čápor a sponzormi OZ Cedron klub. Pretekári bežali na 5 a 10 km dlhej trati ulicami obce.

Podujatie sa koná každý rok a to v inej obci mikroregiónu Cedron (7 obcí vrátane Mojmíroviec, Svätoplukova a Cabaj-Čápora)‚ s ambíciou umožniť ich obyvateľom ale aj širokému okoliu a cezpoľným bežcom navzájom spoznávať susedné dediny a zároveň sa športovo vyžiť. Na budúci rok je na rade obec Mojmírovce.

Počasie bežcom na trati prialo a tak im nič nestálo v ceste podávať kvalitné a oduševnené výkony. Spolu sa ich na štart postavilo 66 súťažiacich, z toho 40 na trati v dĺžke 5 km a 26 na dlhšej 10 km trati. Na trati sa predstavilo celkovo 18 žien a 48 mužov. O umiestnenia a pohár pre najrýchlejšieho Cabaj-Čáporana súťažilo taktiež 16 domácich pretekárov (z toho 7 žien), ktorým určite pomohla podpora v uliciach na trati a v cieli.

 

Výsledky:

 

Trať cca 10 200 m:

muži do 40 rokov: 1. René Malý, 2. Jozef Orth, 3. Jakub Mišák,

muži od 40 do 50 rokov: 1. Ľudovít Ritter, 2. Róbert Pocoš, 3. Peter Tomič

muži nad 50 rokov: 1. Daniel Matis, 2. Stanislav Skačan, 3. Marián Špacír

ženy: 1. Silvia Blahová, 2. Jana Baronova,  3. Melinda Kaszásová

 

Trať cca 5 100 m:

muži: 1. Norbert Adamča, 2. Erik Hanuška, 3. Marek Janík

ženy: 1. Zuzana Hradická, 2. Mária Garaiová, 3. Lenka Ivančíková

dorastenci: 1. Vratko Šimek, 2. Karin Zušťáková

 kompletné výsledky: Tu

Súčasťou tohto športového podujatia bola aj výstavka o bežeckých pretekoch GRADND PRIX Cabaj-Čápor z rokov 1973-1987. Diváci a bežci tak mali jedinečnú príležitosť nahliadnuť do kroník pretekov, ktoré preslávili našu obec a pripomenúť si 18 rokov svetového krossu v obci, ktoré preslávili nielen celý región ale aj Slovensko.

Teší nás, že si k nám našlo cestu množstvo rôznorodých bežcov od profesionálov, cez rekreačných bežcov, až po nadšencov. Atmosféra bola ako obvykle rodinná a srdečná, všetci sa do sýtosti najedli, čo si za na trati odovzdané výkony zaslúžili. Umiestnenia boli preto len štatistickou kulisou a skutočnými víťazmi sa stali všetci, ktorí sa zúčastnili v zmysle hesla podujatia „Deň keď beháš nestarneš“, ktorým si Cedronský beh pripomína bohatú históriu Grand Prix Cabaj-Čápor. Dúfame, že na budúci rok príde bežcov do obce Mojmírovce, kde sa bude konať 3. ročník Cedronského behu, ešte viac.

Nakoniec je nám cťou na tomto mieste poďakovať všetkým, ktorí toto podujatie pretvorili na skutočnosť. V prvom rade patrí vďaku množstvu dobrovoľníkov. Podujatie zastrešil svojou podporou taktiež starosta obce Cabaj-Čápor Igor Ligač. Podujatie podporili taktiež sponzori podujatia: Rotaract Nitra, EUREST, spol. s r. o., PD Mojmírovce, firma Zdeňek Polívka, spoločnosť FINESKO Consulting s.r.o. a predajňa Citi Sports Nitra.

 

Autor: Michal Hradický
Foto: Brožúrku GrandPrix CabajČápor

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.