Bratrovražedná bitka Puškárovcov na ostrie noža – Vendeta

Pred 6 týždňami sa na stránke objavil článoček v ktorom som opisoval vývoj v trnavských bežeckých ligách a hlavne o bitke o čelné pozície bratskej dvojice Puškárovcov a už sa nám schyľuje k ďalšiemu dejstvu.

Aj napriek tomu, že Ondro vyhral poslednú bitku Trnavskej župnej bežeckej ligy (Kľačianskú desiatku), tak mu to už nestačilo, aby vyhral celú vojnu a o tri bodíky zaostal za svojím bratom Mišom.  Už v najbližšiu sobotu má šancu sa pomstiť a v poslednom kole Trnavskej regionálnej bežeckej ligy, ktorým bude Beh Priateľstva a získať pre seba aspoň primát v tejto lige. Bude to mať však o niečo horšie ako pred časom Mišo, keďže medzi nimi je lrozdiel jedného jediného bodíka. No podľa všetkých predpokladov a aj stávkových kurzov je Ondro favoritom a mal by si tento náskok ustrážiť a vyrovnať tak stav víťazstiev v ligách na 1:1. I keď Mišo tvrdí, že „Ondro je momentálne čajový a aj napriek tomu, že má v nohách Maratón Perly Karpát, tak si na Ondra trúfm.“ V jeho neprospech však hovorí aj to, že pri rovnosti bodov na tom bude lepšie Ondro, nakoľko má vyšší priemerný bodový zisk na jeden beh. Takže by zajtra musel byt medzi nimi dvoma ešte niekto, aby uchmatol Ondrovi ešte jeden bodík.

Pozrime sa ešte aj na ostatné miesta a kateórie v Trnavskej regionálnej bežeckej lige.

Kategória mužov do 39 rokov okrem súboja o prvenstvo nemá ešte vyriešenú zápletku tretieho miesta. Momentálne tretieho Jána Remiša ešte môžu ohroziť Martin Baláž a Pavol Heretík a čisto teoreticky aj Andrej Orlický.

Môj tip: Jano Remiš si svoju pozíciu ustráži a nedopustí, aby skončil na 4. mieste, tak ako sa mu to stalo v Trnavskej župnej bežeckej lige.

Kategória muži 40 – 49 rokov. Tu už máme víťaza jasného v podobe Rastislava Dobšoviča a bojuje sa už „len“ o druhé miesto. Cyrila Bohunického mohutne sťahuje Ľuboš Ferenc a už je medzi nimi len rozdiel 2 bodov. Otázka je či Ľuboš bude popri organizátorských povinnostiach stíhať ešte aj behať.  Ak áno, tak Cyrila neodolá útoku a padne na tretie miesto.

Môj tip: Ľuboš (teda ja) nastúpi a prepracuje sa o stupienok vyššie.

Kategória muži 50 – 59 rokov. Tu je poradie viac menej dané a je len teoretická možnosť aby Ján Cvičela preskočil momentálne druhého Vladimíra Petroviča. Víťazom je Jozef Schiffer.

Môj tip: Poradie sa mezmení o ostane také aké je.

Kategória muži 60 – 69 rokov. Poradie Ambróz Pavlík, Jozef Sloboda a Libor Polák je už asi tiež konečné. I keď v prípade, že by Libor zajtra nebežal a Jozef Rendek by skončil do 5. miesta, tak by sa dostal na tretie miesto.

Môj tip: I keď teoretická šanca tu je Jozefa Rendeka je, tak ostane len pri šanci a poradie sa nezmení.

Kategória muži od 70 rokov. Tu sú už karty rozdané a poradie Matej Holický, Pavel Selecký a Jozef Sedláček sa nemôže meniť už ani teoreticky. Iba ak by niekto z uvedenej trojice  napodobnil Armstronga a bol prichytení pri dopingu. Ak sa za doping nepovažuje dobre vínko, tak k žiadnym diskvalifikáciaám nepríde.

Môj tip: Tu nie je čo riešiť.

Kategória ženy do 34 rokov. Tak tu je situácia najotvorenejšie. Prvé miesto je jasné a s prehľadom si ho okupuje Silvia Blahová. No súboj o druhe a tretie miesto je ešte otvorený a šancu byť na bedni má až 8 (slovom osem) bežkýň. Žiaľ táto situácia nie je spôsobená takou vyrovnanosťou dievčat, ale ich malou účasťou na behoch zaradených do ligy.

Môj tip: „Tak to ani srnka netuší“ Ale tipujem druhá Barbora Šaštínska a tretia Lucia Dubrovayová

Kategória ženy od 35 rokov. Tiež veľmi zaujímavá situácia a poradie môže byť všelijaké. Hoci 9 bodový náskok Kataríny Remišovej na prvom mieste sa zdá byť neohroziteľný, tak stále ešte môže skončiť druhá. Momentálne druhá Denisa Kušnierová, ktorá sa po niekoľkoročnej bežeckej pauze vrátila do bežeckého poľa vo veľkom štýle, môže byť prvá, ale aj tretia. No a momentálne tretia Zuzana Pribulová má tretie miesto isté, ale je tu šanca byť aj druhá.

Môj tip: Ak sa potvrdia správa zo zákulisia a Katka Remišová naozaj nenastúpi, tak Denisu nezastaví na jej ceste za prvenstvom ani Katka Drahovská, keďže pri rovnosti bodov by na tom bola Denisa lešie ako Katka Remišová.

Nechajme sa prekvapiť a už o 36 hodín bude všetkým jasné ako dopadla tohotorčná Trnavska regionálna bežecká liga.

 

Text: Ľuboš Ferenc
Foto: Ľuboš Ferenc

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.