Bratrovaždná bitka Puškárovcov na ostrie noža

Tak ako sa nám blíži koniec roka, tak sa s ním blížia ku svojmu koncu aj jednotlivé súťaže a ligy čo má za dôsledok zvýšenú rivalitu medzi bežcami a aj gradácia emócií.

Hoci sú bežci mierumilovnej a priateľskej povahy, tak niekedy nastanú situácie, kedy nepozná brat brata a navzájom si nič nedarujú. No a práve s takouto situáciou sa tento rok musia vysporiadať u trnavskej rodine Puškárovcov. Ba dokonca v tomto prípade ide o dvojnásobnú rivalitu a o to bude zaujímavejšie sledovať ako tento boj dopadne. Ako som už v úvode písal, tak sa nám pomaly, ale iste blížia ku koncu bežecké súťaže a v oboch trnavských ligách sa u hlavnej kategórie vyvinula situácia tak, že o prvenstvo bojuje bratská dvojica

Ondrej a Michal. A ten ich súboj sa dá charakterizovať slovami, že je to súboj na ostrie noža. Veď posúďte sami.

Trnavskej župnej bežeckej lige, kde do konca chýba už len jeden jediný beh Kľačianská desiatka (14.10.2012) je medzi bratmi rozdiel štyri bodíky a v Trnavskej regionálnej bežeckej lige, kde sú pred nami ešte dve kolá: Kľačianska desiatka (14.10.2012) a Beh Priateľstva (24.11.2012) je to ešte vyrovnanejšie, keďže obaja získali zhodne po 80 bodov.

Bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa teraz chalani pobijú. Či si bratsky podelia víťazstva v jednotlivých ligách, alebo si to navzájom nedarujú a ešte sa pobijú a zabojujú o obe víťazstva.

V prospech Ondra hovoria väčšie skúsenosti a dlhšie nohy :o))) , no a v jeho neprospech zase to, že po bežecky náročnom prvom polroku si dal oddych a netrénuje, tak ako za najlepších časov. No a v prospech Miša zase hovorí ten fakt, že je tento rok v bežeckej pohodičke a ide mu to, no ale je otázne, ako sa na jeho rýchlostnej vytrvalosti podpíše jeho minulotýždňová úspešná maratónska premiéra.

Prvá časť tajničky „Kto z koho“ sa vyrieši už zajtra, keď sa v Kľačanoch pobeží posledné kolo v rámci Trnavskej župnej bežeckej ligy.

Text: Ľuboš Ferenc
Foto: Ľuboš Ferenc

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.