Bratislavský nočný beh – jedinečný bežecký zážitok a prehliadka mesta zároveň

Kúzlo nočnej Bratislavy, viac ako tritisíc profesionálnych i amatérskych bežcov, dunenie bubnov a pravé športové nadšenie spojené s neopakovateľnou, až euforickou atmosférou. Takto by sa dala naformulovať pozvánka na sobotu, 15. septembra 2012, kedy sa v Bratislave opäť uskutoční obľúbený nočný beh. Atraktívna 9 – kilometrová trať 4.ročníka River Park Night Run povedie po nábreží Dunaja a cez centrum mesta, čím láka aj veľké množstvo povzbudzujúcich divákov popri trati.

River Park Night Run 2012 štartuje o 20.00 hod z Nábrežia arm. generála L. Svoboduv modernom komplexe River Park, a práve  netradičný čas a atraktívna trať, ktorá vedie popri Dunaji cez centrum mesta, robia toto podujatie výnimočným. Večerný beh ulicami hlavného mesta Slovenska pritom nie je o najlepšom čase v cieli, ale o neopakovateľnej, až magickej  atmosfére, ktorú vie účastníkom  ponúknuť mesto po zotmení .

„River Park Night Run je pre všetkých milovníkov behu, športu  a zábavy. Dĺžka trate 9km je zvládnuteľná pre akúkoľvek vekovú či výkonnostnú kategóriu. Myslím, že toto podujatie priťahuje stále väčší počet  bežcov i divákov práve pre svoju výnimočnú atmosféru,“ tak znie pozvánka  od riaditeľa pretekov Petra Pukaloviča.

Na všetkých účastníkov čaká predovšetkým zaujímavá a jedinečná trať, po ktorej sa môžu prebehnúť iba počas tohto podujatia, pri registrácii štartový balíček s darčekovými predmetmi od partnerov podujatia, kvalitný servis na trati a aj po dobehu do cieľa, občerstvenie, šatne na prezlečenie, úschovňa osobných vecí počas behu i  sprievodný program.  Každý bežec, ktorý prebehne cieľom, si odnesie krásnu medailu. Pridanou hodnotou pre všetkých účastníkov bude aj malá prehliadka Bratislavy – pohľad na rozsvietený Bratislavský hrad, Dóm Svätého Martina, centrum  mesta alebo typickú súčasť panorámy Bratislavy – Most SNP so známym Ufom. Naviac, celý priestor štartu a cieľa v River Park tvorí množstvo kaviarni a reštaurácií, ktoré pred behom i po ňom, vytvárajú priestor na stretnutia bežcov a ich priateľov.

Beh za iných ako denných podmienok stavia bežcov pred nové situácie. Umelé osvetlenie  rôznych mestských povrchov a nerovností  môže spôsobiť, že niektoré pasáže trate sú  menej alebo skreslene viditeľné. Večerný  beh mestom preto vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a taktiež ohľaduplnosť voči iným bežcom, aby si všetci odniesli pekné spomienky a šťastlivo došli do cieľa. K bezpečnosti bežcov môžu v nemalej miere prispieť aj rôzne reflexné prvky na oblečení.

Nakoľko počet štartových čísel je limitovaný na 3 500, záujemcovia o nočný beh by sa mali zaregistrovať  už dnes na www.bratislavamarathon.com . Ak tak urobia do 16. augusta, majú zvýhodnené štartovné  12.-€.  Súčasne s registráciou je možnosť  objednať  si funkčné Nike tričko s grafikou podujatia .

 

Zdroj: Marcel Matanin

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.