Bratislava bude opäť dejiskom behu do schodov.

Príležitostní, ale aj profesionálni športovci budú mať aj tento rok jedinečnú šancu zmerať si svoje sily v unikátnom behu do schodov.

V nedeľu 21. júna 2015 sa v hlavnom meste Slovenska uskutoční 3. ročník podujatia UFO vertical sprint, v rámci ktorého budú musieť súťažiaci vybehnuť po schodoch na bratislavský “lietajúci“ tanier UFO watch.taste.groove. na Moste SNP. Súťažiacich čaká výzva v podobe 23 poschodí a presne 430 schodov. Prihlásiť sa môžu všetci nadšenci športu, ktorí chcú otestovať svoju kondičku alebo len vyskúšať inak uzavreté schody na UFO.

Okrem toho, že prihlásení bežci spravia veľa pre svoje zdravie, zúčastnia sa na pretekoch, ktoré majú vo svete dlhoročnú tradíciu. Bežci zdolávajú mrakodrapy, veže i vonkajšie schodiská už niekoľko desaťročí. V priebehu roka sa po celom svete uskutoční až 200 podobných pretekov, ktorých sa zúčastní približne 120 000 bežcov. Tento rok je UFO vertical sprint zaradený do Slovenského pohára v behu do schodov 2015, ktorého prvým pretekom bol Europa Bussines Center Towerrunning v Banskej Bystrici a ktorého finále sa uskutoční 17. októbra 2015 v Žiline na pretekoch Imunoglukan Beh do neba. Zároveň je UFO vertical sprint finálovým pretekom Towerrunning Grand Prix of Europe 2015, najvyššej kategórie pretekov pod hlavičkou Towerrunning World Association. Najmä preto sa očakáva vysoká účasť pretekárov svetovej špičky v behu do schodov.

Jedným z cieľov UFO vertical sprintu je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať šancu všetkým vyskúšať si túto netradičnú disciplínu. Počet pretekárov je limitovaný na 300 bežcov. Prvých 150 prihlásených bežcov dostane tričko. Časomiera sa spúšťa vybehnutím zo štartu (Pláž pod Ufom – cca 50 m od pylóna Mosta SNP) a zastavuje sa dosiahnutím cieľa na výhliadkovej terase,
ktorá sa nachádza na 23. poschodí. Len pre zaujímavosť, vlaňajší víťaz – Tomáš Čelko – dosiahol čas hlboko pod dve minúty! Registrácia na preteky je možná od 1. mája až do 16. júna, prípadne do naplnenia kapacity na stránke http://registrace.sportsoft.cz/mmain.aspx?m=126&lng=sk

Viac info na: www.ufoverticalsprint.skwww.towerrunning.sk

Stairs Up!

Komentáre 1

  1. Určite sa zúčastním, je to ozaj skvelá akcia, príďte tiež pozrieť a zabehnúť si. 🙂

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.