Bombový útok na bostonskom maratóne: Dvaja mŕtvi, desiatky ťažko zranených!

BOSTON – Spojené štáty americké zrejme zasiahol teroristický útok. Počas bostonského maratónu bolo počuť niekoľko výbuchov. Celá udalosť sa odohrala asi hodinu po štarte. Práve vo chvíli, keď prví bežci prichádzali do cieľa bolo podľa záberov vidieť explózie pri ceste.

Televízia CNN hlási, že desiatky ľudí sú ťažko zranených a objavila sa už aj informácia o troch obetiach. Zdravotníci niekoľkých ľudí ošetrili hneď na mieste. Prvý výbuch bol okolo 14:45 miestneho času, ďalšie nasledovali niekoľko sekúnd neskôr.

Jeden výbuch bola na ulici Boylston Street, ďalší z neďalekého hotela Fairmount Copley Plaza. Následne polícia hotel uzatvorila. Po prvom výbuchu nastal na ulici chaos, bolo vidieť zakrvavených ľudí a stovky policajtov a zdravotníkov. Situáciu sťažoval dym, ktorý zachvátil celé okolie incidentu.

Spojené štáty vyhlásili vysoký stupeň pohotovosti všetkých jednotiek vo všetkých mestách. V Bostone uzatvorili metro. NBC hlási, že výbuchy boli také silné, že rozbili všetky okná na okolitých budovách.

Jeden z aktérov podujatia Mike Mitchell z Vancouveru pre agentúru Reuters povedal: „Po dobehnutí do cieľa som sa obzrel za seba a uvidel som obrovskú explóziu, ktorá zanechala za sebou hustý dym do výšky 15 metrov. Ľudia sa po výbuchu rozutekali a začali kričať, nastala panika…“

Video zachytávajúce výbuchy:

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1346551/Bombovy-utok-na-bostonskom-maratone–Dvaja-mrtvi–desiatky-tazko-zranenych-


 

 

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1346551/Bombovy-utok-na-bostonskom-maratone–Dvaja-mrtvi–desiatky-tazko-zranenych-

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.