BEŽECKÝ KROS OREŠANSKÝMI VINOHRADMI 2014

Na beh do Dolných Orešian som sa veľmi tešila, nakoľko propozície sľubovali krásnu 13-km dlhú trať. V júni sme sa zúčastnili 10 km behu „Cez Hornoorešanské vŕšky“ a takú úžasnú atmosféru som očakávala aj v Dolných Orešanoch.

Na každý beh sa snažím prihlásiť cez internet čím skôr, aby sa mi nestalo, že kapacita behu bude naplnená. Ale niekedy sa stane, že sa včas zaregistrovať nestíham a potom nasledujú prosby, aby mi bolo umožnené štartovať.Pekne „tisíc“ krát poprosím a väčšinou to čarovné slovíčko „prosím“ zaberie. Pán Jaroslav Lapšanskýz Klubu rekreačných bežcov, ktorí spolu s Obcou beh organizujú mi krásne odpísal: „Zdravím Vás pani Sonička, aj keby sa Vám štartové číslo neušlo, tak Vám ho vlastnoručne vyrobím, aj gulášu sa Vám ujde. Tešíme sa na Vás, Do videnia v piatok.“ Mimoriadne ma takýto prístup potešil.

Miesto a hodina odchodu je dohodnutá, ale píšem mail organizátorom aj spolubežcom, že sa ho nemôžem zúčastniť kvôli zdravotným problémom našej čokoládovej labradorky-terapeutky Brijky. Určite by som si neodpustila, keby som ďaleko v horách bežala a Brijka by ma do môjho príchodu “nepočkala”.  Teraz od nej v jej ťažkých chvíľach nemôžem odísť.A tak trávim celý deň s Brijkou, o ktorej sa veľa popísalo a pozná ju celé Slovensko. Zúčastňovali sme sa na mnohých kultúrnych, športových a benefičných akciách, podujatiach pre deti, na hudobných festivaloch, Brijka si odbehla so sestrou-dvojičkou 5 km na Vajnorskom minimaratóne, v Hamuliakove – GÚTOR RUN, Tesco – Beh pre radosť –  no „vyskytli“ sme sa všade kde sa niečo dialo. Brijka bola najviac fotenou „modelkou“ na Slovensku. Je odfotená s viac ako 200 hviezdami hudobného sveta, je jednou z hlavných „postavičiek“ knižky pre deti o pomoci psa rôznym skupinám ľudí, ktorej autorkou som ja, TISÍC OČÍ-THOUSAND EYES, ktorá vyšla v slovensko-anglicko-Braillovom prevedení. V roku 2012 na hudobnom festivale SESSLER Fest Dobre Bohunice získal krst knihy Certifikát Slovenský rekord: „Kniha pokrstená najväčším počtom pohľadenílabradorky-terapeutky Brii.“To ju všetci hladkali a pán Igor Svítok – komisár pre slovenské rekordy nám na záver festivalu slávnostne Certifikát odovzdal. Ak si myslíte, že niektoré Vaše aktivity by sa mohli stať Slovenským rekordom, tak sa môžete prihlásiť na stránke www.slovenskerekordy.sk.

Pán Jaroslav Lapšanský mi za 2 dni na behu Mraznické chodníčky v Častej povedal, že mi naozaj vlastnoručne vyrobil číslo a to JEDNIČKU. Tak to ma mimoriadne potešilo. Číslo 1 dostávajú väčšinou Kenskí bežci alebo bežiaci politici či starostovia, (píšem akoby o budúcnosti, čo sa stalo za 2 dni, ale nakoľko sa behov zúčastňujem každý víkend a to niekedy aj troch, tak nestíham písať aktuálne po dobehu do ceľa).

O behu v Dolných Orešanoch som počula samé chvály. A tak snáď v roku 2015, keď nebude polmaratón (ktorým dávam prednosť odkedy som si odbehla môj prvý polmaratón dňa 23.8. 2014 v Čachticiach), tak sa cez vinársku oblasť Malých Karpát veľmi rada prebehnem a dúfam, že s čísielkom 1.

Autorka: Soňa Macejáková

Foto: Brijka, Soňa Macejáková, Libuša Puškárová-Kordíková na Vajnorskom minimaratóne 2013

 

FEST DOBRÉ BOHUNICE CEZ „TISÍC OČÍ“  (rozhovor s čokoládovou labradorkou-terapeutkou Brijkou)

http://www.livemusic.sk/clanok/fest-dobre-bohunice-cez-tisic-oci/1198

BRIA TERAPEUTKA S RADKOU NA BENEFIČNOM FESTIVALE „PUNKÁČI DEŤOM 2010“.

http://www.livemusic.sk/clanok/bria-terapeutka-s-radkou-na-beneficnom-festivale-punkaci-detom-2010/1192

BRIA TERAPEUTKA S RADKOU NA HUDOBNOM  FESTIVALE „FestDobreBohunice 2010″.

http://www.folk.sk/?q=clanok/bria-terapeutka-s-radkou-na-hudobnom-festivale-festdobrebohunice-2010

http://www.folk.sk/autor/tisicoci

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.