Bežecký festival v Bratislave a Košiciach

Agentúra Quinta Essentia v spolupráci s mestami Bratislava a Košice organizuje druhý ročník letného Saguaro Run Festu. Tento rok sa podujatie uskutoční v dvoch mestách 8.6. v Košiciach na Alpinke a 22.6. v Bratislave na Železnej studničke. Ide o  športový festival s programom na celý deň. Dopoludnia sa zabavíte s celou rodinou, popoludní si môžete zabehať štafetu s kamarátmi, či kolegami alebo si podvečer zlepšíte svoj čas na 10 km.

Pripravené sú rôzne atrakcie pre deti, trénerské a výživové poradenstvo, tlač diplomov a veľa ďalšieho. Navyše, za každého bežca spoločne vysadíme jeden strom. Na konci dňa tak bude spokojná celá rodina.

Program je spoločný pre obe mestá. Od 10:00 sú pripravené aktivity najmä pre deti všetkých vekových kategórií. Celodenný program odštartuje behom detí do 12 rokov. Ako druhý v poradí bude „funny“ pretek – beh detí v kočíku, bez obmedzenia veku dieťaťa. Kategóriu určuje ten, kto tlačí kočík, muž alebo žena. Pri tomto behu sa nikto nebude čudovať, pokiaľ trať len rýchlo odkráčate.

Po 11 hodine si budú môcť deti vyskúšať svoju šikovnosť počas orientačného behu. Pri behoch detí do 5 rokov je povolený sprievod dospelej osoby. V čase od 10:00 do 13:00 bude možné zapojiť sa do osobitej súťaže – beh na mieste na 100 m bez obmedzenia veku a pohlavia. Pre účely tohto behu bude slúžiť známa hracia konzola.

Tímovou disciplínou bude štafeta 4-členných družstiev. Štyria bežci na štyri úseky. Dĺžka úsekov je  cca 3 km. Preprava bežcov na odovzdávky štafety bude zabezpečená. Vyvrcholením programu bude hlavný beh na 5 a 10 km, v Bratislave aj polmaratón na značenej certifikovanej trati. Pre bežcov bude zabezpečené občerstvenie každých 5 km, podľa dĺžky trate.

On-line registrácia prebieha na stránke www.mojevent.sk. Tu nájdete aj informácie o platbe štartovného. Prezentácia bežcov na všetky behy začína o 8:00 hod a končí vždy 30 minút pred odštartovaním daného behu. Každý bežec, ktorý si príde pre svoje štartové číslo pred 12:00 hod dostane poukážku na občerstvenie v bufete. Oplatí sa nenechať si prezentáciu na poslednú chvíľu! Presné kategórie a aktuálne informácie o Saguaro Run Feste nájdete na stránke www.behsity.sk.

Partneri Run Festu zabezpečia bohatý program. V priebehu celého dňa agentúra Quinta Essentia zabezpečí atrakcie pre deti – nafukovacie bludisko, lezeckú stenu a iné.  Pre deti budú zdarma sladkosti a ďalšie prekvapenia.

Generálny partner Saguaro Run Festu, spoločnosť Lidl Slovenská republika, zabezpečí vysadenie jedného stromu za každého registrovaného bežca! Stromy budú vysádzať Mestské lesy v Bratislave a Košiciach. Saguaro je zároveň partnerom pitného režimu a Lidl poskytuje aj hodnotné ceny pre prvých troch v každej kategórií.

Novinkou tohto roka je Športomat Slovenskej sporiteľne – zariadenie na tlač diplomov priamo na mieste podujatia. Každý bežec tak môže odísť so svojím diplomom v ruke. V Bratislave navyše Slovenská sporiteľňa zabezpečí poradenstvo o behaní, bežeckom tréningu a špeciálnej príprave na pretek, prostredníctvom bežeckých trénerov združenia Run For Fun. Prebiehať bude aj prezentácia špeciálnej bežeckej obuvi Vivobarefoot, v ktorej beháte ako naboso. Značka Fuji zabezpečí fotografovanie najrýchlejších bežcov v cieli na párty fotoaparát Instax. Pohybovú rozcvičku povedú skúsené inštruktorky z Riverpark Dance School. Destinačným partnerom je Bratislava región Tourism, ktorá venuje ceny do tomboly.

Zabezpečená bude aj kyvadlová doprava. Sledujte aktuálne informácie na stránke www.behsity.sk. Zúčastnite sa, však beh si ty! Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Bratislava doc. RNDr. Milana Ftáčnika, Csc. a primátora mesta Košice MUDr. Richarda Rašiho, PhD., MPH.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.