Bežecký festival v Bratislave a Košiciach

Bratislava, 20.5.2014 – Agentúra Quinta Essentia v spolupráci s mestami Bratislava a Košice organizuje druhý ročník letného Saguaro Run Festu. Tento rok sa podujatie uskutoční v dvoch mestách 8.6. v Košiciach na Alpinke a 22.6. v Bratislave na Železnej studničke. Ide o  športový festival s programom na celý deň. Dopoludnia sa zabavíte s celou rodinou, popoludní si môžete zabehať štafetu s kamarátmi, či kolegami alebo si podvečer zlepšíte svoj čas na 10 km. Pripravené sú rôzne atrakcie pre deti, trénerské a výživové poradenstvo, tlač diplomov a veľa ďalšieho. Navyše, za každého bežca spoločne vysadíme jeden strom. Na konci dňa tak bude spokojná celá rodina

Dopoludnia sa zabavíte s celou rodinou, popoludní si môžete zabehať  štafetu s kamarátmi, či kolegami alebo si podvečer zlepšíte  svoj čas na 10 km. Pripravené sú rôzne atrakcie pre deti, trénerské a výživové poradenstvo, tlač diplomov a veľa ďalšieho. Navyše, za každého bežca spoločne vysadíme jeden strom. Na konci dňa tak bude spokojná celá rodina.

Program je spoločný pre obe mestá. Od 10:00 sú pripravené aktivity najmä pre deti všetkých vekových kategórií. Celodenný program odštartuje behom detí do 12 rokov. Ako druhý v poradí bude „funny“ pretek – beh detí v kočíku, bez obmedzenia veku dieťaťa. Kategóriu určuje ten, kto tlačí kočík, muž alebo žena. Pri tomto behu sa nikto nebude čudovať, pokiaľ trať len rýchlo odkráčate. V meste, v ktorom sa na štart postaví viac bežcov s kočíkom – v Bratislave alebo v Košiciach – bude tento beh uznaný ako oficiálny Slovenský rekord v behu s kočíkom. Všetci bežci, ktorí sa tohto behu zúčastnia dostanú certifikát o účasti v rekorde.

Po 11 hodine si budú môcť deti vyskúšať svoju šikovnosť počas orientačného behu. Pri behoch detí do 5 rokov je povolený sprievod dospelej osoby. V čase od 10:00 do 13:00 bude možné zapojiť sa do osobitej súťaže – beh na mieste na 100 m bez obmedzenia veku a pohlavia. Pre účely tohto behu bude slúžiť známa hracia konzola.

O 12 hodine prebehne nová a rozvíjajúcu sa disciplínu – Beh naboso, pobeží sa 6 km po asfalte.

Tímovou disciplínou bude štafeta 4-členných družstiev. Štyria bežci na štyri úseky. Dĺžka úsekov je  cca 3 km. Preprava bežcov na odovzdávky štafety bude zabezpečená. Vyvrcholením programu bude hlavný beh na 5 a 10 km, v Bratislave aj polmaratón na značenej certifikovanej trati. Pre bežcov bude zabezpečené občerstvenie každých 5 km, podľa dĺžky trate.

Presné kategórie a aktuálne informácie o Saguaro Run Feste nájdete na stránke www.behsity.sk.

On-line registrácia prebieha na stránke www.mojevent.sk. Tu nájdete aj informácie o platbe štartovného. Každý bežec zaregistrovaný cez internet získa zadarmo tričko. Prezentácia bežcov na všetky behy začína o 8:00 hod a končí vždy 30 minút pred odštartovaním daného behu.

Partneri Run Festu zabezpečia bohatý program. V priebehu celého dňa agentúra Quinta Essentia zabezpečí atrakcie pre deti – nafukovacie bludisko, lezeckú stenu a iné.  Pre deti budú zdarma sladkosti a ďalšie prekvapenia. Každý bežec dostane poukážku na občerstvenie v bufete.

Generálny partner Saguaro Run Festu, spoločnosť Lidl Slovenská republika, zabezpečí vysadenie jedného stromu za každého registrovaného bežca! Stromy budú vysádzať Mestské lesy v Bratislave a Košiciach. Saguaro je zároveň partnerom pitného režimu a Lidl poskytuje aj hodnotné ceny pre prvých troch v každej kategórií. Víťaz v každej kategórii dospelých získa vodotesnú HD kameru!

Novinkou tohto roka je Športomat Slovenskej sporiteľne – zariadenie na tlač diplomov priamo na mieste podujatia. Každý bežec tak môže odísť so svojím diplomom v ruke.

V Bratislave navyše Slovenská sporiteľňa zabezpečí poradenstvo o behaní, bežeckom tréningu a špeciálnej príprave na pretek, prostredníctvom bežeckých trénerov združenia Run For Fun. Prebiehať bude aj prezentácia špeciálnej bežeckej obuvi Vivobarefoot, v ktorej beháte ako naboso. Značka Fuji zabezpečí fotografovanie najrýchlejších bežcov v cieli na párty fotoaparát Instax. Pohybovú rozcvičku povedú skúsené inštruktorky z Riverpark Dance School. Destinačným partnerom je Bratislava región Tourism, ktorá venuje ceny do tomboly.

Zabezpečená bude aj kyvadlová doprava. Sledujte aktuálne informácie na stránke  . Zúčastnite sa, však beh si ty! Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Bratislava doc. RNDr. Milana Ftáčnika, Csc. a primátora mesta Košice MUDr. Richarda Rašiho, PhD., MPH.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.