Bežecký diamant Cross Country Baba – Kamzík 2015

Horský beh Cross Country Baba – Kamzík získal niekoľkokrát ocenenie Bežecký diamant roka. 16. ročník behu sa tento rok uskutoční v nedeľu 19.4.2015. Ide o úvodný horský kros sezóny v rámci série Karpatský pohár v horskom behu. Podujatie má oficiálny štatút majstrovstiev Slovenska v lesnom behu na hlavnej trati 26,5 km, ktorá je zároveň zaradená do česko – slovenskej série behov SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2015. Tento beh je súčasťou bežeckej sezóny BEH SI TY.

Pozývame Vás na divadlo v prírode podľa formátu Ing. Petra Doláka, v ktorom účinkujú horskí bežci a „walkeri“. Prajeme príjemnú zábavu a synchrón s vlastným biorytmom!

Bežci majú na výber z troch tratí: 16, 26,5 a 53 km. Prví sa na trať vydajú ultramaratónci, ktorí vyštartujú z Kamzíka o 7:30 hod. Bežia najskôr na Pezinskú Babu, kde ich povzbudí skupina bežcov pripravujúcich sa na 26,5 km trať. Z Pezinskej Baby je štart na 26,5 km trať naplánovaný na 10:15 hod. Trať vedie zväčša po červenej značke hrebeňom Malých Karpát až na Kamzík. Na 16 km trať vyštartujú bežci o 11:15 hod pri kine Nádej v Rači. Spoločným cieľom pre všetky tri trate je bratislavský Kamzík. Povrch trate je lesný terén, miestami skalnatý chodník a bežcov čaká viac krát aj prechod cez potok.
Horský beh Baba Kamzík má svoju špecifickú atmosféru, ktorá  každoročne priláka množstvo nadšených športovcov. V minulom roku sa ich na štart postavilo 740.

Zúčastniť sa môže každý! On-line registrácia prebieha na stránke www.horskybeh.sk. Viac informácii o behu získate na stránke www.behsity.sk. Informácie o sérii behov SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2015 sú na stránke www.strc.cz.

Organizátorom je ŠK pre Radosť v spolupráci s MČ Rača, magistrátom mesta Bratislava a Cross Country Clubom Rača.

Článok: Quinta Essentia, s.r.o.
Foto: www.zazitok.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.