Bežecký diamant 2012

A po roku tu máme opäť anketu Bežecký diamant za rok 2012.

Keďže život je plný zmien, tak prichádza k zmenám aj v ankete Bežecký diamant. Prvou zmenou je zmena kategórií. Druhou zmenou je tá, že sa prejdeme od hlasovania v regiónoch na hlasovanie celoslovenské. Sám som zvedavý ako sa bude dariť už pravidelným víťazom tejto ankety a či sa im podarí zabodovať aj v celoslovenskom meradle. :o))

  Pre tento rok sú vyhlásené nasledovné tri kategórie:
– maratón roku 2012
– cestný beh roku 2012 – behy na asfalte, betóne, … bez rozdielu dĺžky
– krosové bežecké podujatie roku 2012 – behy v teréne, ale aj v kombinácii s cestou.

Pozn. Vzhľadom na to, že maratónske behy sú súčastne aj behmi na ceste, resp. krosy, tak je možné ich navrhnúť aj do kategórie „cestný beh roku 2012“, resp. „krosové podujatie roku 2012“.

Hlasovanie bude prebiehať opäť dvojkolovo.
– v prvom kole (1.3.2013 – 14.3.2013) budete mať možnosť na špeciálnej stránke navrhnúť podľa Vás ten najlepší beh v tej ktorej kategórii. Upozornenie. Nie je potrebné navrhovať behy v kategórií – maratón roku 2012 keďže tu budú automaticky zaradené všetky relevantné amatérsky organizované maratóny na Slovensku.
– v druhom finálovom kole (15.3.2013 – 31.3.2012) sa už bude rozhodovať o jednotlivých víťazoch ankety. Do druhého kola postúpi 5 najnavrhovanejšie behy v každej kategórii z prvého kola, s výnimkou kategórie maratón roku 2012.
 
  Chcem pripomenúť, že do ankety budú zaradený len organizátori „amatéri“ a teda hlasy za bežecké podujatia typu: Devín-Bratislava, ČSOB maratón Bratislava, MMM, Night Run Bratislava, marathon Banská Bystrica, … sa nebudú brať do úvahy. A druhou podmienkou je že organizátor nesmie vyberať štartovné v detských kategóriách, t.j. predškolský vek, žiactvo, dorast. 

No a na záver len doplním, že anketa aj tento rok beží na „starej Bežeckej stránke“ www.beh.szm.sk, kde stačí v menu kliknúť na červené tlačítko „Bežecký diamant“, alebo sa dá prejsť rovno na podstránku Bežeckého diamantu kliknutím na tento link.

Hlasujte, čas sa kráti. !!!

Ľuboš Ferenc

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.