Bežecké preteky s pôvabom: MILÁ MÍĽA

Existuje čosi také? Kto behá pre radosť z behu v prírode a aspoň raz si skúsil zabehnúť Milú Míľu, musí vám to potvrdiť. Pôvab Milej Míle (v skratke MM) spočíva vo viacerých veciach súbežne.

Trate vedú nádherným lesom Chráneného areálu Horský park, preteky MM majú tradične vynikajúcu organizáciu, zhromaždisko, štart i cieľ sú pri známej Horárni, ktorá poskytuje bežcom kompletný servis v dobrom i zlom počasí, bojuje sa vo všetkých kategóriách o pekné vecné ceny, poháre župana, primátora, starostky, spoločnosti Exe i Nadácie Horský park. Zvláštnosťou pretekov  je kategória šprintu do schodov, detská kategória, kategória lama – pre absolútnych nešportovcov i vyhodnotenie družstiev. Preteky sú fotogenické, príjemné a príťažlivé aj pre médiá. A to všetko sa nachádza na kopcoch nad Bratislavou, dnes v jej geometrickom strede.

Za zmienku stojí, že trate sú trvale vytýčené, takže umožňujú  celoročný individuálny tréning a porovnávanie individuálne dosiahnutých časov s výsledkami ostatného ročníka pretekov i s dosiahnutými traťovými rekordmi, ktoré sú na štartovisku trvale vyvesené. Osobitosťou pretekov je to, že sa uskutočňujú na cestičkách  štátom chráneného areálu. To na jednej strane poskytuje zážitok z behu v nenarušenej prírode, na druhej strane ale vyžaduje ohľaduplnosť zo strany bežcov a to v rešpektovaní prísnej podmienky použiť obuv s hladkou podrážkou – to znamená bez gumených štupľov, resp. oceľových hrotov.

Pred nami je 19. ročník MM. Uskutoční sa v nedeľu 18. mája 2014 od 10. hodiny. Budeme vás tam čakať.

Kamil Procházka

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.