Bežecké kempy sú aj pre začiatočníkov

Nedávno sme absolvovali ďalší bežecký kemp vo Vysokých Tatrách. Bola to nádhera. Fantastická partia, vynikajúce prostredie Štrbského Plesa, výborná strava hotela FIS a kopec pohybu, behu, posilňovania a relaxu. A počasie, to nám tiež neskutočne prialo. Slnečno, príjemné teploty, no lepšie snáď tento kemp ani vyjsť nemohol.

Často dostávame otázky od záujemcov, či má kemp zmysel aj pre nich, pre koho je vlastne určený. Pripájam trochu agregovanej štatistiky kempov, ktoré sme doteraz organizovali. Najstarší účastník mal 56, najmladší 15 rokov.

 

Pre koho je teda kemp určený?

Na kempe je vždy viacero trénerov. Po prvom úvodnom dni si účastníkov rozdelia do skupín, zhruba podľa výkonnosti. Tréneri sú veľmi skúsení, dlhé roky trénujú nielen rekreačných ale aj vrcholových športovcov. Preto aj začiatočníci ale aj výkonnostní bežci získajú na kempe množstvo cenných rád a informácií.

Okrem praktickej prípravy sa večer venujeme aj „teórii“ a to nie len tréningu, ale máme externých odborníkov na prednášky o vhodnej bežeckej obuvi, športtesteroch a pitnom režime. Snažíme sa teda témami obsiahnuť celé spektrum kľúčových oblastí tréningovej prípravy bežca.

Ďalšie kempy sú plánované na október. Je možné vybrať si 15.-19.10. alebo skrátený kemp v termíne od 17.-19.10. Všetko o pripravovaných kempoch nájdete na www.runforfun.sk/kempy

Ľubomír Hrčka
Run For Fun

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.