Bežecké jubileum v Blažiciach

Prológom dlhodobej celoročnej súťaže bežcov, pod názvom Východoslovenská Veľká cena vytrvalcov, ktorú organizuje Maratónsky klub Košice, je jubilejný 40. ročník BEHU OLŠAVSKOU DOLINOU. Navyše tento ročník je atraktívny aj v tom, že sa stal prvýkrát súčasťou medzinárodnej série pretekov s názvom BIN RUN SPA SERIES 2015. Beh sa uskutoční 1. marca 2015 v obci Blažice.

Pretekári majú pred sebou osvedčenú trať s asfaltovým povrchom v celkovej dĺžke 16 km. Behať sa bude cez sedem obcí,  so štartom a cieľom v Blažiciach. Správa, ktorá možno poteší pretekárov je, že časť trate Olšovany – Bohdanovce má položený nový asfaltový koberec, čo môže napomôcť k prekonaniu traťového rekordu, ktorý odoláva už 26 rokov. Doteraz však stále prvú priečku drží víťaz z roku 1989 – pražský vytrvalec Zdeněk Mezulianik s bežeckým časom 47:10 min.

Beh Olšavskou dolinou je tradíciou a natrvalo sa zapísal do bežeckého kalendára vytrvalcov. Po zimnej príprave je práve beh v Blažiciach prvou previerkou  ich výkonnosti a pripravenosti do novej sezóny. Čo nás veľmi teší , že  je o podujatie z roka na rok stále  väčší záujem. Je to podujatie, ktoré sa po Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach  pýši tradíciou i počtom pretekárov najväčším bežeckým podujatím v Košickom samosprávnom kraji.

Pevne dúfam, že nás ani tento rok počasie nesklame a že si tak všetci budeme môcť tieto bežecké preteky užiť.

Týmto Vás všetkých srdečne pozývam na jubilejný 40. ročník Behu Olšavskou dolinou.

Starosta obce Blažice, Juraj Gmitro.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.