Bežecká pozvánka na HoryZonty 2012

V sobotu, 17. novembra uskutoční sa v Trenčíne v poradí už tretí ročník bežeckého podujatia, hlásiaceho sa tematicky k rámcovým podujatiam siedmeho ročníka festivalu dobrodružných filmov – HoryZonty 2012.

 „Boli sme ako organizátori veľmi milo prekvapení. Nielen účasťou, ktorá bola oproti premiérovému ročníku dvojnásobná, ale najmä zvýšeným záujmom verejnosti. Ak mám byť konkrétnejší, predovšetkým záujmom samotných Trenčanov“  vyznal sa vlani, bezprostredne po skončení druhého ročníka Behu o pohár festivalu dobrodružných filmov HoryZonty jeho organizačný šéf, Juraj Hudák. „Záujem ako taký nasvedčuje, že podujatie je mimoriadne perspektívne a životaschopné, aj keď na Štúrovom námestí nám začína byť pritesno a v budúcnosti budeme musieť siahnuť po niektorej z náhradných priestorových alternatív. Do úvahy pripadá napríklad využitie podstatne rozľahlejších priestorov Mierového námestia, či malebných zákutí trenčianskej mestskej brány. Všetko to však bude závisieť od nových jednaní a ochoty mesta spolupracovať …“ dodal Hudák.

To, že to s rámcovým podujatím festivalu HoryZonty myslí vážne aj mesto, naznačil primátor mesta Trenčín, Richard Rybníček, ktorý vlani svojou osobnou účasťou na záverečnom ceremoniáli vyslal všetkým neveriacim a nedôverčivým jasný signál, pozdvihnúc rámec podujatia na doteraz najvyššiu spoločenskú úroveň …

Máme sa teda v sobotu v Trenčíne na čo tešiť!

Pre tých, ktorí sa ešte nerozhodli, ponúkame k nahliadnutiu video-dokument minuloročných účastníkov podujatia – členov Deaf Cross Country z Kremnice – ktorý sa krátko po skončení podujatia objavil na portáli YouTube. Je nielen skvelou pozvánkou a lichotivým ocenením organizačných schopností trenčianskych organizátorov, ale i verným zrkadlom kvalitnej, nesmierne obetavej práce všetkých pedagógov Základnej školy internátnej pre sluchovo postihnutých Viliama Gaňu v Kremnici. Tou najkrajšou vizitkou školy, akú si možno predstaviť …

Text: Jozef Tichý
Foto: archív podujatia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.