Bežecká pozvánka do Horných Orešan

Bežecký klub Viktoria v spolupráci s Obecným úradom v Horných Orešanoch pozýva všetkých nadšencov a fanúšikov rekreačného behu na 34. ročník behu „Cez hornoorešanské vŕšky“ – memoriál Františka Hečka, ktorý sa uskutoční tradične v poslednú júnovú sobotu – 28. júna 2014. Beh je zaradený do viacerých pohárov v trnavskom kraji a teší sa čoraz väčšej popularite v širokom okolí a počet účastníkov tohto podujatia v minulom ročníku prvý krát prelomil hranicu 300 pretekárov v hlavných kategóriách.

Každoročne sa ho zúčastňujú poprední bežci zo Slovenska ale aj z Českej republiky. 10 660 m dlhá trať sa rozprestiera v krásnom prostredí Malých Karpát a ponúka účastníkom neopakovateľný zážitok, vďaka ktorému sa radi každoročne do Horných Orešian vracajú. „Kanárici „ z BK Viktoria aj tento rok pripravili pre všetkých bežcov aj nebežcov, fanúšikov a priateľov bohatý program. Štart a cieľ podujatia je v areáli TJ Iskra Horné Orešany.

Program bude zahájený štartom detských a mládežníckych kategórií o 15:45.

Štart hlavných pretekov je naplánovaný na 17. hodinu.

Všetky potrebné technické informácie týkajúce sa štartu jednotlivých kategórií a celého programu nájdete na internetovej stránke www.bkviktoria.sk. Počas slávnostného vyhlásenia výsledkov budú odmenení najrýchlejší bežci v 13-tich kategóriách a tiež traja najrýchlejší  domáci účastníci. Pripravená je aj finančná prémia v prípade prekonania už neuveriteľných 11 rokov starého traťového rekordu z roku 2002, ktorý drží Ján Križák časom 33:26. Samozrejme nebude chýbať tombola pre účastníkov hlavných pretekov. Celým podujatím Vás bude slovom sprevádzať výborný moderátor Peter MANO Tomič.

Večernú zábavu všetkým spríjemní dnes už legenda medzi hudobnými kapelami ZENIT a počas prestávok bude aj tento rok prebiehať 8. ročník sprievodnej súťaže silákov v preťahovaní lanom HORNEOREŠANYSTRONGMEN, ktorej vrcholom bude nočné finále. Počas celého podujatia si môžete vychutnať dobré vínko, pivko, alebo aj niečo dobré pod zub v pripravených bufetoch.

Behanie sa z roka na rok teší väčšej a väčšej popularite, organizátori preto aj tento rok očakávajú rekordné štartové pole zo všetkých kútov Slovenska. Ako prvý online prihlásený je aj jeden zo zakladateľov tohto nádherného bežeckého podujatia Jaroslav Lieskovský.

Nenechajte si ujsť 34. ročník ktorý patrí tradične k ozdobám  bežeckých podujatí na Slovensku a nájdite si cestu na štadión TJ Iskra v Horných Orešanoch. Všetci ste srdečne vítaní.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.