Bežecká liga okresu Spišská Nová Ves 2015

Bežecká liga okresu Spišská Nová Ves píše v tomto roku už svoj tretí ročník. Zakladateľom a navrhovateľom tejto bežeckej ligy je Občianské združenie Novoveská Huta na čele s p. Rudom Mikolajom.

Môžeme povedať, že prvý a druhý ročník bol zvládnutý po všetkých stránkach na výbornú. Na prvom ročníku v roku 2013 sa bežeckej ligy zúčastnilo 85 bežcov vo všetkých kategóriách, a na druhom ročníku v roku 2014 to bolo už 106 bežcov. Tu môžeme vidieť, že bežci z okresu Spišská Nová Ves majú o túto súťaž resp. bežeckú ligu z roka na rok väčší záujem.

Prvé dva ročníky mali zhodne po desať pretekov za celý rok. Boli to preteky rôzneho charakteru, či už to boli cestné, alebo krosové behy. Bežcov preverili po všetkých stránkach fyzických alebo psychických.

Tretí ročník sa rozšíril na 15 pretekov a je o to ťažší, že niektoré kolá sa uskutočňujú hneď dva dni po sebe. Takže bežci majú minimálny oddych na regeneráciu. Tretieho ročníka sa zatiaľ zúčastnilo 146 bežcov. Bežecká liga má pred sebou ešte dve záverečné kolá, kde sa rozhodne kto obsadí prvé, druhé a tretie miesto v celkovom poradí.

  • V A – kategórií je už istým víťazom Tomáš Kamas, kde má dostatočný náskok pred ďalšími bežcami. Otvorené však ostáva poradie na druhom a treťom mieste, kde o tieto priečky zvedú tuhý boj až štyria bežci.
  • V B – kategórií je na prvých troch miestach všetko otvorené medzi bežcami (Mariánom Bigošom, Vladimírom Veľkým a Štefanom Sumerlingom).
  • V C – kategórií je istým víťazom Milan Hrušovský. Otvorené je poradie na druhom a treťom mieste, kde aj tu ťažký boj zvedú štyria bežci.
  • V D – kategórií sa o prvej priečke rozhodne medzi Ondrejom Kozákom a Jaroslavom Tekelym. Tretie miesto je však aj tu otvorené.
  • V E – kategórií stačí prvej Antónii Kamasovej získať dva body, a prvé miesto by jej nemalo uniknúť. V tejto kategórií o druhé a tretie miesto to snáď bude najviac vrieť medzi ženami. Tu zvedie ozaj pravý boj až 10 žien. Tak uvidíme ako to nakoniec skončí.
  • V F – kategórií je taktiež všetko otvorené na prvom, druhom a treťom mieste.

 Záverečné vyhodnotenie BLOSNV 2015 je 17.11.2015 na Ferčekovciach okr. Spišská Nová Ves, kde sa uskutoční aj záverečný beh Ferčekovská desiatka. Bežci z okresu Spišská Nová Ves, ktorí sa umiestnia na prvom, druhom a treťom mieste v rámci bežeckej ligy BLOSNV 2015 získajú za celoročné výkony pekné darčekové koše (viď obrázok).

snvbl_ceny_zeny

snvbl_ceny_muzi

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.