Bežci v Malých Karpatoch krotili draka

V nedeľu 25.10.2015 sa v Bratislave-Rači uskutočnil IV. ročník Dračieho krosu. Ktorý patrí do série Behy pre Radosť. Jeho súčasťou bol aj Ráčikovský beh pre deti organizovaný Rodinným centrom Ráčik z Rače a kategórie Beh so psom a Dogtrekking.

Dospelí si mohli vybrať medzi náročnejšou 15 km a ľahšou 5 km traťou. Na 15 km trati ich totiž čakal bonbónik v podobe výbehu na „Dračí chrbát“, čo je síce krátky, ale veľmi strmý kopec. Deti museli zvládnuť trate od 30 do 1000 m a v cieli na všetkých čakala zaslúžená medaila. Rekordná účasť potvrdila, že podujatie sa teší každým rokom väčšej obľube a lesný beh v Malých Karpatoch láka už nielen dospelých, ale i deti.

Po dobehu pripravilo RC Ráčik špeciálny program určený pre deti, počas ktorého sa animátori postarali o deti a ich rodičia sa mohli zúčastniť behov pre dospelých.

Špeciálnymi kategóriami na 15 km trati je Beh so psom a Dogtrekking. Rozdiel je v tom, že kým bežci so psom môžu aj bežať, Dogtrekkeri môžu iba kráčať.

Podujatia sa zúčastnilo 274 bežcov a bežkýň, vrátane J.E. veľvyslankyne Tureckej republiky na Slovensku Gülhan Ulutekin. Boris Kotman, TJ Dynamo DK, vytvoril na Dračom krose nový mužský traťový rekord časom 1:02:28.7. Výrazne posunula a nový ženský traťový rekord vytvorila aj Nikola Čorbová, Sportdiag Team, časom 1:06:45.5.

Po behu na všetkých čakala veľká „Dračia grilovačka“, počas ktorej organizátori grilovali priamo na mieste občerstvenie pre všetkých účastníkov.

Kompletné výsledky na www.horskybeh.sk. Vyber fotografii na stiahnutie.

ŠK pre Radosť o.z.
behy@sk-pre-radost.sk
Bratislava, 27.10.2015
https://www.facebook.com/SK.pre.Radost

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.