Bežci prebehnú „malým Rímom“ už po tretí krát

Trnava 6. októbra 2015 – po úspešnom prvom a druhom ročníku prináša Univerzita sv. Cyrila a Metoda podujatie s názvom UCM NIGHT RUN znova. Preteky s podtitulom Nočný beh Trnavou sa uskutočnia 20.10.2015 o 19:00.

UCM Night Run sú bežecké preteky primárne zamerané na študentov, ale zúčastniť sa ich môže každý profi či začínajúci bežec. Hlavnou myšlienkou celého behu je na rozdiel od iných súťaží tohto druhu, zábava a športové vyžitie. „Počas oboch ročníkov bola priateľská atmosféra a zábava nosným pilierom celého behu, možno práve vďaka prítomnosti detí a domácich miláčikov, ktorým tak isto nebránime zúčastniť sa súťaže. Veríme, že tento ročník sa ponesie v rovnakom duchu,“ prezradila Monika Farkašová, event manažérka celého podujatia.

Tento nočný beh sa od iných behov výrazne líši. Trasa sa nesie cez takmer všetky významné pamiatky Trnavy, čo dodáva behu špecifickú atmosféru. Taktiež je výnimočný v tom, že organizátori podujatia sú výlučne študenti Univerzity sv. Cyrila a Metoda, presnejšie Fakulty masmediálnej komunikácie, ktorí popri štúdiu chceli nadobudnúť aj skúsenosti, a tým vylepšiť možnosť budúceho uplatnenia. Všetko, počnúc grafickým technickým a iným zabezpečením až po zháňanie partnerov prebehlo v réžii študentov s pomocou univerzity.

Trať s dĺžkou 7,2 kilometrov je prevažne asfaltová a prispôsobená všetkým typom bežcov. Začína sa na Námestí J. Herdu, pred budovou univerzity, kde sa zároveň pretek aj končí. Štartovné pre dospelých pretekárov je 4€ v online registrácii (5€ na mieste) a pre študentov 2€ (3€ na mieste). Registrovať sa môžete aj tu: http://prihlasky.vos-tpk.sk/index.php?p=race&id=200. Meranie času prebehne pod vedením VOS-TPK a bude zabezpečované prostredníctvom vratných čipov.

Počet kategórií, ale aj všetky ostatné informácie môžete nájsť na www.ucmnightrun.fmk.sk alebo na facebook fanpage podujatia – ucm night run.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.