Berešová sníva o Londýne: Dúfam, že na OH nebudem chýbať

BRATISLAVA – Najlepšia slovenská maratónkyňa a nádejná olympionička Katarína Berešová (24) má v tomto kalendárnom roku za sebou už dve „africké“ sústredenia.

BRATISLAVA – Najlepšia slovenská maratónkyňa a nádejná olympionička Katarína Berešová (24) má v tomto kalendárnom roku za sebou už dve „africké“ sústredenia.

„Príprava na olympijské hry do Londýna prebieha v podstate bez problémov. V januári som absolvovala trojtýždňové sústredenie v Maroku, keď boli na Slovensku tie najväčšie mrazy. Myslím si, že tento môj tréningový pobyt mal svoju kvalitu a splnil cieľ, s ktorým som cestovala. Iba teraz nedávno som pricestovala z ďalšieho sústredenia – bola som týždeň v Tunisku, kde naopak počasie nebolo veľmi ideálne. Jeden deň sa nedalo vôbec ísť z hotela von. Takže jeden naplánovaný tréning sa mi nepodarilo ´urobiť´, ostatné však ako-tak vyšli,“ uviedla Berešová.

Katarína sa najbližšie predstaví na pretekoch koncom tohto týždňa. „V nedeľu ma čaká štart na 10 km trati v Drážďanoch. Po týchto pretekoch v Nemecku budem múdrejšia a vedieť, ako to so mnou momentálne vyzerá. Tréningové testy však ukazujú, že moja forma a pripravenosť by mohla byť taká, ako v októbri minulého roka.“

„Prísnejší A-limit sa nebudem pokúšať splniť, pokiaľ to nebude potrebné. Katka Jánošíková sa určite vynasnaží vylepšiť môj čas a béčkový limit z Frankfurtu. Dúfam, že výkon 2:39:11 h mi napokon bude stačiť na olympijskú miestenku. Účasť v Londýne je mojím snom, verím, že sa naplní,“ skonštatovala zverenka trénera Gabriela Valisku.

Po pretekoch v Drážďanoch bude Katarína Berešová štartovať v apríli na ďalších dvoch podujatiach, rovnako na nemeckej pôde. „Hneď v prvý deň štvrtého mesiaca sa zúčastním na polmaratóne v Berlíne a usilovne sa už pripravujem aj na jarný maratón v Düsseldorfe, ktorý absolvujem 29. apríla,“ dodala niekdajšia juniorská majsterka sveta v behu do vrchu.

Zdroj: http://sportky.topky.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.