Beh za Tatry otvoril tradíciu

Behu za Tatry, ktorý sa uskutočnil v sobotu 20.septembra na Štrbskom Plese sa celkovo vo všetkých kategóriách zúčastnilo takmer 200 bežcov vrátane detí v rodinných behoch. Pred štartom energiu do pretekárov vlievala bubnová šou Campana Batucada, ktorá ich odprevádzala na štart.

K uvoľneniu po dobehu prispela tombola o množstvo cien. „Kraľovala“ im dovolenka od CK SATUR v hodnote 750 €, tablet SONY Xperia a kávovar s trefným názvom Štrbské presso. Najcennejším benefitom pre účastníkov však bola atraktívna prírodná trať okolo jazera Štrbské pleso obohatená o tzv. šprintérsky okruh na bežeckom štadióne pod skokanskými mostíkmi, ktorá dala zabrať najmä mestským bežcom.

Beh za Tatry sa uskutočnil pri príležitosti smutného 10.výročia ničivej kalamity v Tatrách, ktoré si pripomenieme v novembri. Každý, kto sa postavil na štart symbolicky podporil revitalizáciu Tatier a organizátori –agentúra ELCOP a týždenník TREND – tak, ako sľúbili odovzdali výťažok z podujatia Štátnym lesom TANAPu. K symbolickému šeku na 150 € za pretekárov prihlásených cez registračný portál pribudol ďalší na 700 € ako spoločný dar účastníkov Slovenských firemných hier, ktoré podujatie iniciovali a na behu mali svojich zástupcov zo svojich firemných tímov. Slovenské firemné hry sa na Štrbskom Plese uskutočňujú pravidelne dva razy do roka už od roku 1997. Právom teda Vysoké Tatry považujú za svoje „trvalé bydlisko“, ktoré chcú zveľaďovať.

Beh za Tatry sa uskutoční aj o rok, opäť koncom septembra a už dnes sa teší na ešte viac svojich účastníkov.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.