Beh SNP Roháče – Podbiel opäť rekordný

V nedeľu 2. augusta sa uskutočnil 28. ročník tradičného „Behu SNP Roháče – Podbiel“. Znovu bol prekonaný rekord v počte účastníkov.

Pretek dokončilo 73 bežcov. Premiéru mal prvý vozíčkár Michal Matúš. V bežecky veľmi priaznivom počasí sa bežalo rýchlo. Desať bežcov pod hodinu dvadsať minút. Zvíťazil Eduard Hapak reprezentujúci MOK Mszana Dolna z Poľska. Tomáš Blaha z Českej republiky pri svojej premiére v Podbieli obsadil druhé miesto. Nasledoval ho prvý Slovák Róbert Valíček a na štvrtom mieste sa umiestnil mnohonásobný víťaz Jan Wydra. Bola to jeho prvá účasť v B kategórii. Opäť sa zvýšil aj počet oravských bežcov.

Tentoraz ich dobehlo 24. Pritom skvelý Ján Červeň bol celkovo piaty. Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že na pretekoch z Roháčov do Podbiela sa skôr presadzujú starší bežci. Aj medzi ženami bola najrýchlejšia Renáta Klčová z kategórie nad 40 rokov.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.