Beh Roháče – Podbiel, 27. ročník, 3. augusta 2014

V nedeľu 3. augusta sa uskutočnil 27. ročník tradičného „Behu SNP Roháče – Podbiel“. Bol rekordný po kvantitatívnej stránke.

Na trať vedúcu od pamätníka SNP na Zverovke do Podbiela na štadión ŠK Podbiel sa vydalo 71 bežcov. Pretek dokončilo 70 z nich. Napriek teplému počasiu (27°C v cieli) boli aj výkony veľmi dobré. Prvých šesť pretekárov dobehlo v čase hlboko pod 1 hodina 20 minút. Minulý rok sa to podarilo len víťazovi Róbertovi Valíčkovi z Obal servisu Košice. Tento rok obsadil celkovo druhé miesto za víťazom Romanom Arbetom z Demolexu Bardejov. Tretie miesto obsadil Jan Wydra. Mnohonásobný víťaz sa po zranení postupne dostáva do starej formy.  Vo veteránskych kategóriách zvíťazili: nad 40 rokov – Róbert Valíček, nad 50 rokov Andrzej Blaszczak a v kategórii nad 60 rokov Zygmund Lyznicki z poľskej Mszanej Dolnej. Medzi ženami sa zopakovali víťazky z pred roka: do 39 rokov zvíťazila Sabina Wydra tiež zo Mszanej Dolnej a kategóriu žien nad 40 rokov vyhrala Renáta Klčová z Piešťan.

Organizátorov teší stúpajúci počet účastníkov, ale osobitne nárast počtu oravských bežcov. Určite tomu prosieva aj oceňovanie takejto kategórie. Najrýchlejší spomedzi oravských bežcov bol Ján Červeň z Dolného Kubína, ktorý sa celkovo umiestnil na výbornom štvrtom mieste.

Foto: 5 najlepších v celkovom poradí s predsedom ŠK Podbiel Ing. Janom Sitekom.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.