Beh po schodoch UFO vertical sprint odštartuje už v nedeľu!

Nadšenci behu a zdravej zábavy sa môžu tešiť na nedeľné podujatie UFO vertical sprint. Ani záplavy nezabránili organizátorom v prípravách pretekov v behu do schodov. V týchto dňoch pripravujú pláž a okolie oblasti pod Mostom SNP na preteky, ktoré sú určené všetkým nadšencom športu aj tým, ktorí si chcú otestovať svoju kondičku menej tradičným spôsobom.

Príležitostní aj profesionálni športovci tak majú jedinečnú šancu zmerať si svoje sily v pretekoch v behu do schodov už tútonedeľu 16. júna 2013 o 11.00 h.Bežať sa bude po schodoch na bratislavský „lietajúci“ tanier UFO watch.taste.groove. na Moste SNP. Súťažiacich čaká výzva v podobe 23 poschodí, čo je presne 430 schodov! Štartovné je možné zaplatiť v UFO watch.taste.groove. počas prezentácie v sobotu 15. júna od 14. do 20. hodiny a v nedeľu od 08.30 h. do 10.00 hodiny.

Pre súťažiacich sú pripravené ceny v hodnote 5-tisíc eur! Notebooky Lenovo, mobilné telefóny HTC a darčekové karty do UFO watch.taste.groove. Spomedzi účastníkov behu bude vylosovaných 25 pretekárov, ktorí si môžu vyskúšať zlanenie z reštaurácie či skywalk. Spomedzi slovenských súťažiacich bude vylosovaný jeden výherca, ktorý dostane automobil Citroën DS3 na víkend.

Svoju účasť na pretekoch okrem svetovej bežeckej špičky prisľúbil aj spevák skupiny Desmod Kuly s bubeníkom Jánom Škorcom.

 „Ja si v podstate chcem dokázať, že aj po štyridsiatke zvládnem takýto športový výkon. Aj keby mi to malo trvať polhodinu! Berieme to s úsmevom a tešíme sa na motiváciu, ktorá nás má čakať hore v reštaurácii – vraj tam bude nachystané nejaké dobré občerstvenie ,“vraví so smiechom Kuly.

UFO vertical sprint sa oficiálne stal ôsmym európskym Masters Race s koeficientom 1,5. Medzi elitnými pretekármi je prihlásených 5 bežcov a tri bežkyne z prvej desiatky svetového rebríčka.Cieľom UFO vertical sprintu je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať šancu všetkým vyskúšať si túto netradičnú disciplínu.

Časomiera sa spúšťa vybehnutím zo štartu (Pláž pod Ufom – cca 50 m od pylóna Mosta SNP) a zastavuje sa dosiahnutím cieľa na vyhliadkovej terase, ktorá sa nachádza na 23. poschodí. Preteky budú súčasťou UFO Adrenaline Day.

Viac info na: www.ufoverticalsprint.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.