Beh nočnou Šaľou

Už sa to pomaly, ale isto blíži! O necelé dva týždne, 20.septembra 2014, sa v Šali bude konať už druhý ročník neopakovateľnej akcie – Beh nočnou Šaľou. Keďže prvý ročník bol úspešný, organizátori sa rozhodli podujatie zopakovať aj tento rok. Registrácia je už spustená, no netreba zúfať, zatiaľ nie je ani zďaleka u konca. Takže kto sa ešte nezaregistroval, ostáva mu na to ešte pár dní.

Bežcov čaká rozhodne opäť magická atmosféra, o ktorú sa postarajú hviezdy a mesiac na oblohe. No tento druhý ročník prinsie zo sebou aj pár noviniek, a to v trase pretekov.  Bežci pobežia cez celé mesto, cez most, ktorý spája mesto Šaľa s jej mestskou časťou Veča, a napokon späť do Šale. Táto bežecká trať spojí mestskú časť Šaľa s mestskou časťou Veča. Takže okrem toho, že bežci budú bežať po meste po zotmení, čo už samo o sebe vytvára jedinečnú atmosféru, budú si môcť naplno užiť aj beh ponad rieku Váh.

Ak máte strach a neveríte si, tak môžete ostať bez obáv. Beh nočnou Šaľou je určený pre všetkých, pre všetky typy bežcov, či už behávate každý deň alebo sa venujete behu len rekreačne. Na pretek môže prísť každý, kto si trúfa aj netrúfa. Podľa slov Tomáša Mészárosa, hlavného organizátora, sa bežci maximálne zastavia, rozdýchajú a pokračujú ďalej. Ide o to, zažiť neobyčajnú a nevšednú atmosféru, stretnúť skvelých ľudí, poprípade prekonať aj samého seba.

Ďalším príťažlívým lákadlom a prekvapením je určite aj fakt, že tu možno stretnete aj keňanské pumy. “Veríme, že prídu tento rok aj keňanské pumy a ukážu nám, že sa dá utekať aj tak, že kde iný iba štartuje, oni už prichádzajú do cieľa,” dodal Tomáš.

A čo by Vám rozhodne nemalo v tento deň chýbať, na čo by ste nemali zabudnúť?

“Bežci by si na takéto podujatie nemali zabudnúť zobrať so sebou fajn náladu, pretože nejde o súťaženie, ale o príjemný bežecký happening. Je to podujatie, pri ktorom si môže každý bežec podľa svojich síl a chuti pobehať ulicami mesta, ktoré pre dané podujatie uzavrú policajti, môžu utekať cestami, ktoré sú bežne nedostupné, najmä polovica mosta,” prezdradil nám organizátor Tomáš.

Ak sa Vám zdá, že sa z behu poslednú dobu stal akýsi fenomén či móda, možno máte pravdu. No nie je jeden jeho nadšenec by Vám povedal, že je to najmä životná vášeň. Či už prídete ako účastník preteku alebo ako divák, verte, že tá atmosféra a nálada vo vzduchu Vás priam pohltí. Tak nezabudnite, 20. septembra 2014, tj. v sobotu, sa všetci vidíme o 18:00 hod. na Námestí Sv. Trojice, pred Mestským úradom v Šali.

Text: Kalabová Nina

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.