Beh cez Ahoj odštartuje tretí ročník Piešťanského pohára v lesnom behu

„Beh cez Ahoj odštartuje v tomto roku už tretí ročník Piešťanského pohára v lesnom behu. V sobotu 9.6.2012 sa priaznivci behu ale aj turistiky stretnú v lyžiarskom stredisku Ahoj na Banke pri Piešťanoch.

Od deviatej hodiny ráno začne prezentácia všetkých kategórií od predškolákov, cez žiakov, až po dospelých a veteránov. Turisti by si mali privstať, pretože oni by mali byť odprezentovaní medzi prvými, keďže na trať dlhú cca. 10 km vyrazia už o 10 hod. a budú to práve tí, čo si prídu letný les vychutnávať v kategórii Nordic walking. Špeciálne náradie nie je vyžadované, takže každý, kto má chuť prejsť zopár kopčekov, môže prísť a vyraziť. Hneď po štarte turistov sa začneme venovať deťom.  Títo už budú mať podľa svojho veku vyznačené primerané trate na zjazdovke. Hlavné kategórie behu sa pripravia na štart o 11 hodine. Minulý rok nám ako prvý do cieľa dobehol Palo Šimko zo Svrbíc za neuveriteľných 45 minút aj 14 sekúnd a tým stanovil rekord na tejto trati, ktorý sa môžu pokúsiť prekonať tento rok tí najrýchlejší.

Pre všetkých účastníkov (a aj ich doprovod) bude pripravené občerstvenie a samozrejme po dobehnutí posledných pretekárov do cieľa aj vyhlásenie výsledkov a odmenenie tých najrýchlejších.

V tomto roku sme pripravili pre „usilovných“ účastníkov aj špeciálnu odmenu. Pre každého, kto sa zúčastní aspoň dvoch kôl pohára v tomto roku, dostane ako odmenu pamätné tričko. Preto príďte, pobehajte, zrelaxujte a zabavte sa s nami už 9. júna na prvom kole Behom cez Ahoj. Ďalšie kolá sú naplánované na júl a august ako Beh Zlatým vrchom a finále Beh okolo Marhátu.

Bližšie informácie o trati, príjazde a časovom rozpise, resp. možnosť online prihlásenia ako aj prehľadu už prihlásených, nájdete na našich klubových stránkach beh.yw.sk .

Tešíme sa na stretnutie s Vami,

Tím ŠBR Piešťany

Plagát Bcez Ahoj

Autor: Jozef Drahovský
Foto: Michal Braško

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.