AVTM – beh mestom Nové Zámky

AKTIVITA V TVOJOM MESTE je občianske združenie, ktoré vzniklo ako spoločný nápad mladých ľudí, nadšencov športu a aktívneho spôsobu života v Nových Zámkoch. Jeho hlavnou myšlienkou je podpora športu a kultúry, organizovanie voľnočasových podujatí, budovanie a zveľaďovanie ihrísk a športových zariadení.

AVTM sa rozhodlo v spolupráci s Atletickým clubom Nové Zámky a Mestom Nové Zámky zorganizovať 14.septembra 2013 prvý ročník hobby behu. Myšlienka behu spočíva v zviditeľnení tejto čoraz viac sa rozširujúcej formy aktívneho relaxu a prebudenie súťaživého ducha medzi amatérskymi aj poloprofesionálnymi bežcami, najmä z Nových Zámkov a okolia. Do lesoparku za mestom a na hrádzu pozdĺž rieky Nitra, chodí behávať čoraz viac ľudí všetkých vekových kategórií a preto sa AVTM rozhodlo zorganizovať pre nich takýto pretek. Dlžka trate 8,6km je tiež prispôsobená tak, aby ju zvládli aj menej trénovaní, či začínajúci bežci.

Pretek sa bude konať počas tradičných Oberačkových slávností so štartom aj cieľom na Hlavnom námestí. Beh je súčasťou mestského programu, pričom štart je 11.30 hod, hneď po slávnostnom sprievode uličkami mesta. Vyhodnotenie výsledkov prebehne  približne o 13.30 na hlavnom pódiu v centre mesta. Prvý ročník sa nesie v znamení štyroch základných kategórií ale pre víťazov sú nachystané o to hodnotnejšie vecné ceny od partnerov. Prihlásiť sa môžu bežci aj v deň preteku alebo už vopred na adrese www.solarun.sk/avtm.php

Viac info o AVTM a o podujatiach, ktoré pre Vás chystá, nájdete na: www.facebook.com/AktivitaVTvojomMeste

Peter Kecskés

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.