Aj debutantom sa Špačinský trojuholník páčil

V trnavskom regióne sa behá päť cestných desiatok (Majcichov, Špačince, Trebatice, Drahovce, Kľačany). Špačinský trojuholník má za sebou tridsiate siedme dejstvo. Piedestál patril Michalovi Puškárovi (Atletický klub AŠK Slávia Trnava) a obhajkyni prvenstva Ľubomíre Maníkovej (JM Demolex Bardejov). Preteky boli súčasťou Trnavskej regionálnej bežeckej ligy 2014.

Rola čestnej štartérky pripadla bývalej vynikajúcej reprezentantke ČSSR, olympioničke z Mexika 1968 a majsterke Európy na hladkých 400 m (Budapešť 1966) Anke Chmelkovej-Blanárikovej, ktorá je rodáčkou práve zo Špačiniec a tento mesiac oslavuje významné životné jubileum. Do rodnej dediny zavítala pani Anka v sobotu 5. júla spolu s manželom na pozvanie starostu obce a súčasne riaditeľa Špačinského trojuholníka 2014 Júliusa Zemku. Aktuálny medzinárodný beh jej totiž venovali Špačinčania pri príležitosti okrúhlych narodenín.
Asfaltovú, mierne zvlnenú trať s obrátkou na konci Trnavy úspešne absolvovali v 138-člennom pelotóne viacerí debutanti. Tiež boli medzi nimi trnavskí športoví redaktori Patrik Velšic a Ján Král. „Dal som si záväzok, že do štyridsiatky zabehnem náš trojuholník. Jubileum oslavujem v tomto roku, takže cúvnuť sa už nedalo,“ prezradil prvý z nich. Mimochodom, ešte predtým sa otestoval v úvodnom ročníku bežeckej Trnavskej trinástky.
 
Medzi popredných aktérov vekovej skupiny od 40 do 49 rokov sa zaradil Jan Miškeřík z moravského Lipova. Finišoval šiesty celkovo a štvrtý v kategórii štyridsiatnikov. Jeho dojmy z prvého štartu v Špačinciach? „Tie najkrajšie. Fantastická atmosféra, výborná organizácia, pekný sprievodný program. O rok som tu opäť,“ prezradil do moderátorovho mikrofónu.
Z domácej obce sa postavili na štart deviati odvážlivci. Tiež Tatiana Hulmanová. Na prezentáciu došla medzi prvými. Vysvitlo, že má rovnaký motív účasti ako Velšic. „Dnes je bežecky prajné počasie, preto chcem to skúsiť, hoci moje štyridsiate narodeniny ešte nie sú aktuálne,“ komentovala rozhodnutie. Desať kilometrov zvládla Tatiana v pohode, do cieľa doklusala s úsmevom na tvári.
 
Na snímke Marty Országhovej trio úspešných debutantov v Špačinskom trojuholníku 2014 (zľava): Trnavčania Patrik Velšic, Ján Král a Drahovčan Peter Sedláčik.
Text: Jaroslav Lieskovský 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.