5. ročník Tatry Running Tour 2015 aj vo verzii “EXTREME”

Štrbské Pleso, 10.12. 2014 – Už tento týždeň bude spustený online registračný systém na bežecké etapové preteky Tatry Running Tour, ktoré sa uskutočnia v dňoch 19.-21.6. 2015 na Štrbskom Plese.

            Piaty ročník podujatia prináša okrem populárnej klasickej verzie zloženej z behov Night Run, Cross Run a Interski Run aj novinku pre vyznávačov náročných trailových behov v podobe Tatry Running Tour “EXTREME”.  Milovníci extrémov začínajú Tour rovnako piatkovým “zahrievacím” behom Night Run okolo Štrbského plesa v dĺžke 4,5km, ale v sobotu ich už čaká Sky&Clouds Run na novej, 36km dlhej trase, na ktorej niekoľkokrát vystúpajú do nadmorskej výšky presahujúcej 2000m. Väčšia časť trasy povedie po tatranskej magistrále zo Štrbského Plesa cez sedlo pod Ostervou k Velickému mostu, odkiaľ pretekári absolvujú výbeh na Sliezsky dom a vracajú sa naspäť po červenej značke popri Batizovskom a Popradskom plese do cieľa behu na Štrbskom Plese. Súčet prevýšení viac ako 2100 m naznačuje, že tento beh je vhodný len pre dobre trénovaných športovcov s vynikajúcou kondíciou. Ďalšou výzvou pre nich bude nedeľňajšia etapa, ktorá bude oproti klasickej verzii predĺžená o náročný výstup na Solisko do nadmorskej výšky 1840m.

             Etapové bežecké preteky Tatry Running Tour sa konajú v štýle cyklistických tour, kde si celkoví víťazi odnášajú ako ceny jedinečné dresy, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Žltý dres je určený pre najlepšieho muža, ružový dres si oblečie najlepšia žena, zelený dres víťaz bodovacej vrchárskej súťaže a biele dresy si domov odnesú najlepší v jednotlivých kategóriách. Pre víťaza a víťazku Tatry Running Tour “EXTREME” budú pripravené špeciálne modré dresy. Na piatkový a sobotňajšie behy sa bude dať prihlásiť aj samostatne, záverečný nedeľňajší deň pretekov je určený len pre tých, ktorý zvládnu predchádzajúce dve etapy.

            Piaty ročník podujatia prinesie opätovne bohatý sprievodný program, ktorý spríjemní pobyt na Štrbskom Plese nielen bežcom, ale aj ich priateľom a rodinným príslušníkom. Nebudú chýbať detské behy a v rámci športového prohramu sa uskutočnia aj prvé Majstrovstvá Európy v nordic walkingu na Slovensku. Ďalšie novinky a program podujatia bude postupne zverejňovaný na stránkach www.sportTATRY.sk.

            Registrácia na Tatry Running Tour “CLASSIC” a Tatry Running Tour “EXTREME” 2015 začína v piatok 12.12. o 12. hodine a 12. minúte a až do konca roku 2014 je možné využiť prihlásenie za najvýhodnejšie štartovné.

Toto bežecké podujatie organizuje Sport Club 1896 Štrbské Pleso v spolupráci so Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Bližšie informácie:
Tatry Running Tour: www.sportTATRY.sk

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.