49. ročník Martinského polmaratónu Beh k srdcu SNP

Atletický klub ZŤS Martin pripravuje už 49. ročník tradičného bežeckého podujatia Beh k srdcu SNP. Preteky sa uskutočnia v sobotu 24. mája na novej certifikovanej trati – mestskom okruhu, dlhom presne 5 km, ktorý absolvujú bežci 4-krát a na záver ich ešte čaká malý okruh s dĺžkou 1,0975 km.

            Po doterajšom hlavnom sponzorovi podujatia, Neografii Martin, prvýkrát sa výrazne na organizácii pretekov podieľa mesto Martin, ktoré pomáha najmä finančne a organizačne zvládnuť Martinský polmaratón, ktorý pribudol k doterajšiemu názvu Beh k srdcu SNP. Hlavný organizátor, Atletický klub ZŤS Martin, v súlade s týmto názvom upustil od doterajšej kopcovitej trate z Martina do povstaleckej obce Sklabiňa a späť a celé preteky sa prvýkrát uskutočnia v uliciach mesta. Štart i cieľ pretekov je priamo v centre, pred Slovenským komorným divadlom. Trať polmaratónu vedie cez pešiu zónu ku katolíckemu kostolu, kde je prvá obrátka a po prebehnutí centrom mesta sa bežci vydajú na sídlisko Sever, kde je druhá obrátka polmaratónu. Odtiaľ sa bežci rovnakou trasou vrátia naspäť do centra mesta. Okruh je takmer úplná rovina, jeho prevýšenie je iba osem metrov a poskytuje možnosti na dosiahnutie rýchlych časov. Pre bežcov sú vyčlenené dopravné pruhy, z ktorých je vylúčená doprava. Podpora mesta sa prejavila i vo výške cien pre najlepších, ktorých hodnota je snáď najvyššia v doterajšej takmer polstoročnej histórii behu.

Popri hlavných pretekoch od 12. hodiny organizátori zaradili do podujatia v rámci akcie Zdravé mesto aj súťaže detí, mládeže a rekreačných bežcov. Súťaže detí a mládeže sa budú konať dopoludnia na 600 metrovom a kilometrovom okruhu priamo v pešej zóne, rekreační bežci pobežia spolu s polmaratóncami jeden 5-kilometrový okruh. Na záver podujatia budú okrem najlepších pretekárov odmenení hodnotnými cenami v tombole aj ďalší vyžrebovaní bežci. 

 

Foto: http://www.copyservislm.sk/foto/2008/martin.php?foto=5

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.