4. ročník Volkswagen Slovakia Run and Fun opäť úspešný

BRATISLAVA 21. mája – Slnečné počasie prilákalo minulý víkend do centra Bratislavy na 4. ročník najväčšieho štafetového behu na Slovensku Volkswagen Slovakia Run and Fun rekordný počet 1521 bežcov a bežkýň , ktorí súťažili v celkovo 507 trojčlenných štafetách.

Sily si zmerali na 4 alebo 8 km dlhej trati. Deťúrence sa mohli vyšantiť na tratiach s dĺžkou 250 alebo 600 metrov.

V kráľovskej štafete na 3 x 8 km sa predstavilo až 233 trojíc, v hobby štafete 139 a ženských štafiet bolo 75. Deti do 7 rokov zostavili 18 tímov, 42 trojíc vytvorili staršie deti do 15 rokov.

„Sme radi, že celková atmosféra tohto podujatia bola ešte lepšia ako minulý rok. Potešilo nás aj prekonanie viacerých rekordov – v celkovom počte štafiet, v počte štafiet v kráľovskej disciplíne na 3 x 8 km a aj výrazný nárast počte ladies štafiet. Toto je pre nás odmena za systematickú a dlhodobú prácu s bežcami a bežkyňami,“ pochvaľoval si Peter Pukalovič, riaditeľ 4. ročníka Volkswagen Slovakia Run and Fun.

V kráľovskej štafete zvíťazila trojica AK Veterán Bratislava Imrich Magyar, Andrej Foltín a Michal Salva. Časom 1:21:55 h predstihli druhý tím v poradí Behame.sk o 28 sekúnd.

Výborná atmosféra na najväčšom slovenskom štafetovom podujatí potešila aj Jozefa Pukaloviča z usporiadateľského tímu spoločnosti BE COOL.

„Sme radi, že si prišlo zabehať toľko ľudí. Aj tento ročník ukázal, že štafetové behy sú pre mnohých vítanou možnosťou urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre súdržnosť partie a utuženie kamarátskych väzieb. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli behať i povzbudzovať. Vyše 500 štafiet na štarte je pre nás organizátorov veľmi pekná odmena,“ skonštatoval Jozef Pukalovič, športový riaditeľ VW Slovakia Run and Fun a zároveň riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon.

Aj vďaka aktivitám usporiadajúcej spoločnosti BE COOL sa Bratislava rozhýbala a stalo sa z nej bežecké mesto.

„Dlhodobo sa snažíme bežcom prinášať okrem krásnych bežeckých tratí aj veľa zábavy. V tomto roku sme v rámci sprievodného programu zorganizovali množstvo aktivít pre deti aj dospelých. Popri tratiach boli pódiá s dídžejmi či bubeníci, ktorí hnali bežcov vpred. Aj samotný názov podujatia naznačuje, nie je to len o behu, ale aj o zábave. Na tvárach spokojných a šťastných bežcov bolo vidieť, že sa nám motto pretekov opäť podarilo do bodky naplniť. Vrcholom podujatia, vďaka ktorému sa na Hlavnom námestí zdržalo veľké množstvo účastníkov podujatia i divákov, bola after párty s Darou Rolins,“ dodal na záver riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Zdroj: Be Cool s.r.o.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.