3. ročník Od Tatier k Dunaju odštartovaný!

Dnešným dňom bol zahájený, v poradí už tretí ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju! Dnes o 8:00 v Jasnej pred Happy Endom sa na štart postavili SÓLO bežci Roman Minarovič a Štefan Kmiť. Táto dvojica sa prihlásila do kategórie SÓLO, čo znamená, že ich čaká pekná výzva odbehnúť samostatne 345 kilometrov od našich krásnych Tatier až k Dunaju.

15.8. v sobotu odštartujú ostatné štafetové tímy a to v intervale od 8:00 až do 15:00. Tímy sú zložené zo 6. až 12. členov. Tento rok sa v definitívnom zložení predstaví 190 štafetových tímov plus dvaja sólo bežci.

Prostredníctvom X-net cloudu sa tímy mohli zaregistrovať celkovo do šiestich kategórií. Kategórie, v ktorých sa tento rok bežci predstavia, sa oproti minulému roku výrazne nezmenili. Najviac tímov sa prihlásilo do kategórie „ALL“. Tak ako minulý rok, aj v tomto ročníku, sa na štart postavia štyri tímy v čisto ženskom zložení a to pod kategóriou „ŽENY“. Kategória „MIX“ zostáva nezmenená a predstavia sa tam 9 až 12 členné tímy bez rozdielu veku a výkonnosti, no počet žien v tíme musí byť rovnaký alebo vyšší ako mužov. Do kategórie „ELITE“ sa prihlásili bežci, ktorí zabehnú 10 km za približne 40 minút alebo ako tím dobehnú za menej ako 24 hodín do cieľa. Aj v tomto roku sa ponechala kategória „ULTRA“, v ktorej pobeží len 6 členov tímu. Na trati sa teda celkovo predstaví 2290 bežcov.

O spríjemnenie voľnej chvíle pre vodičov sprevádzajúcich vozidiel sa postarajú časopisy Trend, Fit štýl, Profit, Running, Dôvera ale aj Behame.sk. Absolútnou novinkou tohto roku je aplikácia pre smartfóny Beh si ty B345, ktorá umožňuje tímom sledovať priebežné časy na odovzdávkach. Výsledky budú cez aplikáciu personalizované, bežci teda môžu vidieť svoje zabehnuté úseky, čisté časy, tempo a aj poradie na danom úseku. Trať je rozdelená na 36 úsekov rôznej dĺžky a na 24. úseku bude prichystaná veľká oddychová zóna v miestnej základnej škole a kultúrnom dome v Komjaticiach. Bežci prebehnú osemnástimi okresmi Slovenska a ako aj minulý rok, rádio Express bude podávať každú hodinu informácie o aktuálnom priebehu bežcov na trati. O bezpečnosť bežcov sa postará Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.V cieli bude pre našich bežcov pripravený ŠPORTOMAT Slovenskej Sporiteľne, prostredníctvom ktorého si môžu tímy vytlačiť diplomy s názvom tímu a konečným odbehnutým časom. Taktiež vďaka Slovenskej sporiteľni si na stránke www.odtatierkdunaju.sk nájde každý bežec pomocou aplikácie Pic2Go svoju fotografiu z behu.

Predpokladaný dobeh prvého tímu do cieľa na Tyršovom nábreží očakávame v nedeľu okolo 12:30. Veľkou odmenou v cieli pre mnohých bude 0,5l čapovaný Bažant Radler alebo 0,5l čapované nealkoholické pivo Zlatý Bažant. Veríme, že si pochutíte na cestovinách varených v cieli od partnera Sodexo. Bratislavská vodárenská spoločnosť zabezpečí cisterny s pitnou vodou. Každý si z tohto preteku odnesie pamätnú medailu, tričko a pre víťazné tímy sú pripravené trofeje v podobe topánočky, ktoré špeciálne pre tento pretek vyrobili ľudia zo zariadenie sociálnych služieb pre ľudí s mentálnym postihnutím Malacky, v chránenej dielni Vstúpte, n.o.. Z tejto dielne poputuje trofej v tvare minivanu aj pre víťazný tím v súťaži o najkrajšie vyzdobené tímové vozidlo. Prosím príďte povzbudiť zapálených bežcov po trati, tešíme sa na vás!

Generálny partner podujatia je X Net. Beh sa uskutoční pod záštitou Ministerstva vnútra a hlavného mesta Bratislava. Destinačný partner je Bratislava Region Tourism. Hlavní mediálni partneri sú Rádio Express a časopis Running. Technický partner je O2. Partneri sú Sodexo a Dôvera. Beh podporili Nuun, Mikulášska Chata, TOI TOI & DIXI, Nadácia Filantropia a Bratislavská vodárenská spoločnosť. Produkciu zabezpečuje eventová agentúra Quinta Essentia. Mediálni partneri sú SITA, šport.sk, behame.sk, behame.cz, beh.sk, zones.sk, bigmedia, Pay Per Vision, Denník šport, časopisy FIT štýl, Šport je život, Running,  inBa, Profit aTrend.

Organizátorom behu je spoločnosť Top Koncept v spolupráci s agentúrou Quinta Essentia.

Bratislava 13.8.2015

Viac info na www.odtatierkdunaju.sk

Komentáre 1

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.