3. ročník MAJCICHOVSKÝ HAMBURG dňa 11.10. 2014 – môj štvrtý polmaratón

Na „konto“ mi pekne pribúdajú polmaratóniky. Pribudne aj Majcichovský Hamburg? Dúfala som, že áno, ale zároveň som sa obávala, aby mi noha neodmietla „poslušnosť“ a potom by som musela beh ukončiť na 10-tom km alebo dokonca na 5-tom.

Do našej „bežeckej rodinky“ nám pribudol Patrik Melioris, ktorý sa tak nadchol pre behanie na svojom prvom behu na RUNSHOP SALOMON MIX 5 na Železnej, že sa už nevie dočkať víkendu, aby si mohol odbehnúť ďalšiu desiatku. Toto je už jeho štvrtá. Odbehol si 10 km aj na Slnečných jazerách, v čase keď sme my boli na Košickom maratóne mieru, tak absolvoval 10 km v Slovenskom Grobe a teraz nás odviezol do Majcichova. Je dobré mať „po ruke“ bežcov-šoférov, pretože niektorých behov som sa nemohla zúčastniť, nakoľko bolo veľmi zložité cestovanie a aj tak sa vlakom štart nestíhal, takže by som musela prespať v mieste preteku deň pred tým a to sa mi samej takto po Slovensku cestovať nechce. Pri platení štartovného nás čakalo milé prekvapenie Nečakali sme, že dostaneme za 5 EUR tričko, vínko a neviem-čo ešte a po dobehu do cieľa super občerstvenie, perfektné klobásky, zákusky, pre šťastie krásnych anjelikov a po celý čas sa v povetrí vznášala nádherná bežecká atmosféra.

Pólmaratónci bežali dva okruhy cez poľnú cestičku. Znovu som si bežala pomaličky-pomaly a obávala som sa, že po prvom okruhu skončím, ale „nedalo mi to“ a bežala som aj druhý okruh. Nikde ani „ftáčka-letáčka“ – sama opustená v poly. A tak som aspoň v spomienkach „zablúdila“ na môj druhý odbehnutý polmaratón do Budapešti, kde som mala po celej celučičkej trase spolubežcov zo 60 krajín sveta, ktorí ma krásne „doviedli“ do cieľa a po mne dobiehalo ešte „tisíce“ bežcov.  Na „Majcichovskej trase“ som „postretla“ malú skupinku 4-5 bežcov, ktorí bežali maratón a medzi nimi aj Evku Seidlovú, s ktorou som sa zoznámila v Košiciach. Je prezidentkou slovenských zberačov maratónov a väčšinou všade, kde sa objaví víťazí aj nad bežkyňami o generáciu či dve mladšími. Samozrejme, že aj tento krát bola prvá.

Bežím si bežím a v diaľke –  človek, tak som sa potešila. Človiečik sa približoval ku mne a potom sa otočil a dlhú cestu bežal so mnou v „družnom rozhovore“. Teda on rozprával a ja som počúvala. Bol to zlatý organizátor, ktorý bol na otočke na občerstvovačke a šiel mi naproti, aby ma trošku „potiahol“. Je to ultrabežec a rozprával ako musel na jednom behu asi na nejakom 90-tom kilometri ukončiť beh, lebo už to ďalej nešlo … tak som si pomyslela, čo je môj „polmaratónik“ oproti ultrabehom? Je to kvapka v mori. Napokon som za ovácií bežeckého obecenstva prebehla cieľovou čiarou s časom 2:58:48 a bola som šťastná, že som si odbehla môj štvrtý polmaratón.

Určite sa naša bežecká skupinka z Bratislavy zúčastní Majcichovského hamburgru aj v roku 2015. Organizovanie tohto hamburgru je srdcovou záležitosťou Cyrila Bohunického, ktorému vo veľkej miere pomohli aj jeho krásne dcéry a spol. Páčia sa mi takéto „vesničkové“ behy, ktoré  majú svoje nezabudnuteľné čaro, aj kvôli bežcom, ktorí sa ich zúčastňujú.

 

Autorka: Soňa Macejáková
Foto: organizátori Majcichovskej desiatky, Soňa Macejáková, Peter Hp, Patrik Meliorson. Vpravo dole v žltom hlavný organizátor Cyril Bohunický 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.