28.ročník dubnickej hodinovky

28. ročník dubnickej hodinovky, ktorý sa konal na mestskom tartane v pondelok 4.6.2012 bol podľa môjho názoru úspešný.

Na slovenské pomery boli dosiahnuté veľmi dobré výsledky. Víťazom sa stal Arbert Branislav, ktorý odbehol 16 810 m a za ním ešte 8 bežcom namerali vzdialenosť nad 16 000m. Siedmi boli v pásme 15 000 m, trinásti v pásme 14 000 m, jedenásti v pásme 13 000 m, pätnásti v pásme 12 000 m a iba desiati boli pod hranicou 11 000 m.

Závod dokončilo 65 bežcov a bežkýň. Dobrým výkonom prospelo aj počasie.
 
Ja osobne vyjadruje absolutórium a poďakovanie fotografovi Vladimírovi Roncovi za rozsiahlu galériu záberov z tohto pekného podujatia. Každý kto pretekal sa tam nájde. SUPER FOTKY!!!!!  Neuvedomuje si, že týmto spôsobom propaguje beh a ukazuje ho v kráse, ktorú mi bežci na závodoch nevidíme.
Tento rok boli kolá merané pomocou čipov, čo prispelo k objektivite výsledkov. Dobre sa tu zhostili atléti dubnického Spartaku. V minulosti pri ručnom počítaní sa vyskytli nepresnosti čo znehodnocovalo samotné preteky.
Mám návrh,  usporiadať aj veteránske majstrovstvá Slovenska v hodinovke. Mohli by byť aj v Dubnici nad Váhom s tým, aby sa na nich zúčastnili v maximálnej miere bežci a bežkyne z celého Slovenska. Hodinovka je perfektným vyjadrením výkonostnej úrovne bežca.
 
Autor: Vincent Bašista

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.