21 km pre deti – Bežíme deťom na pomoc!

V nedeľu, dňa 7. septembra 2014 o 10:00 hodine Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF odštartuje v areáli Partizánskej lúky už šiesty ročník charitatívneho behu ‘21km pre deti – bežíme deťom na pomoc!’.. Obyvatelia Bratislavy a okolia tak majú možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale svojím štartovným prispejú aj na činnosť Linky detskej istoty a tým pomôžu deťom.

Linka denne vybaví 70 až 100 telefonátov detí a mladých ľudí, ktorí hľadajú bezpečný priestor, kde môžu hovorit o všetkom, čo ich trápi. Každoročne si prídu zabehnúť pre deti aj Matej „Sajfa“ Cifra, Mikuláš Dzurinda, Peter Šťastný, Marián Bezák… ako aj ďalšie osobnosti športového i spoločenského života.

21 km pre deti je charitatívny beh, ktorý organizuje Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF od roku 2009. Beh sa už tradične koná v areáli obľúbenej bratislavskej voľnočasovej destinácie Partizánska lúka, pričom štart a cieľ je situovaný do priestorov amfiteátra. Trate – 3km, 7km a 21,1km – by mali vyhovovať všetkým typom bežcov od náročných po bežcov amatérov, ktorých hlavným cieľom je pomôcť dobrej veci. Beží sa za každého počasia. Súčasťou podujatia je aj tzv. Rodinný beh určený pre deti a ich rodičov, ktorý je bezplatný. Spolu s moderátorom tohtoročného podujatia – Marošom “Majkom” Szalayom, hudobným hosťom – blues-folk-rockovou skupinou ‘Grapefruit Deťom’, ako aj ďalšími sprievodnými aktivitami a občerstvením, chceme vytvoriť atmosféru príjemného nedeľného dopoludnia stráveného na Partizánskej lúke, umocneného vedomím, že každý krok dá deťom v núdzi pocit bezpečia.

VYZNAČENÉ SÚŤAŽNÉ TRATE:

A. 21,1 km / polmaratón na vyznačenom okruhu Cesty mládeže – štart o 10:00 hod.
B. 7 km traťštart o 10:10 hod.
C. 3 km traťštart o 10:20 hod.

NESÚŤAŽNÁ TRAŤ BEZ ŠTARTOVNÉHO:

D. Rodinný beh – rodičia s deťmi do 12 rokov – štart o 10:30 hod.

Hlavným cieľom podujatia je získať čo najviac finančných prostriedkov pre Linku detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF, aby mala možnosť poskytovať v čo najväčšom rozsahu svoje kvalifikované poradenstvo pre deti, mládež a ich rodičov.

Štartovné možno uhradiť vyplnením prihlášky na http://www.21kmpredeti.ldi.sk/rok-2014/; po jej odoslaní prihlasovací systém automaticky generuje potvrdzovací e-mail s osobitným variabilným symbolom a číslom účtu, na ktoré je potrebné štartovné uhradiť, prípadne uhradiť priamo v deň podujatia pri registrácii účastníkov. Každý účastník – platiaci bežec má nárok na občerstvenie na trati a na účastnícke tričko modrej, zelenej alebo bielej farby v závislosti od spoluúčasti na podujatí. Viac informácií nájdete v Propozíciách na www.21kmpredeti.ldi.sk. V rámci podujatia bude zabezpečený aj zdravotnícky personál, ako aj vyhradený priestor na uschovanie osobných vecí.

Tešíme sa na Vás!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.