2. ročník pretekov v behu s odporovým padákom pozná svojich víťazov

Najslnečnejšiu sobotu v Októbri využilo takmer 30 nadšených atlétov, aby si zmerali sily pri behu s odporovým padákom. Nezľakli sa výzvy a všetci sa postavili na trať oboch disciplín v behu na 100m vyraďovacím spôsobom, ale aj na beh na 250m.

V ženskej kategórií dominovala Kamila Chomaničová, ktorá vyhrala obe disciplíny. V behu na 100m obsadila druhé miesta Mária Adamečková a tretia skončila Alexandra Karníková. V druhej disciplíne sa bedňa ušla opäť Márii Adamečkovej na druhom mieste, ale aj Martine Brčákovej, ktorá skončila tretia.

„Bol to super pocit cítiť odpor vzduchu a o to viac sa musí prejaviť sila behu, ten beh je o čosi pomalší“, povedala spokojná víťazka oboch disciplín behu s padákom Kamila Chomaničová.

Medzi mužmi sme videli taktiež skvelé výkony, kde prvé miesto v behu na 100m obsadil Ľubomír Konopka, druhý skončil Gabriel Bogdány aj napriek kŕčom, ktoré ho sprevádzali počas behu a tretie miesto sa ušlo nadšencovi Petrovi Ambrúsovi. Tak ako v ženskej kategórií aj v mužskej bol víťazom ten istý atlét Ľubomír Konopka. Druhý skončil mladý bežec Kristián Uher a tretie miesto si vybojoval Dušan Čičmanec.

„Som za každú srandu, takže som išiel do toho“, povedal Gabriel Bodgány, ktorý skončil na druhom mieste v šprinte na 100m.

Ako zhodnotil celé podujatie hlavný organizátor Michal Pataky z protrening.sk? „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať aj druhý ročník tohto netradičného behu. Počet účastníkov sa oproti minulému roku zvýšil a to nás povzbudilo do ďalšej práce na podobných akciách. Ďakujem všetkým účastníkom, spoluorganizátorom, ale aj partnerom za účasť a tešíme sa na ďalší ročník.“

Reportáž z podujatia si môžete pozrieť v Góly Body Sekundy + v čase od 12:03 na tomto odkaze:

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9382/79059

Fotogaléria je dostupná TU: facebook

Prijmete túto výzvu o rok aj vy?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.