2. ročník Behu nočnou Šaľou prinesie aj novinky

Tradíciu bežeckých pretekov v Šali odštartoval úspešný 1. ročník Behu nočnou Šaľou, ktorý sa konal 21. septembra minulého roku. Trasu 5,7 kilometra vtedy zdolalo viac ako 330 pretekárov. Po úspešnom septembrovom behu sa konali bežecké preteky aj počas zimného predvianočného obdobia. Vianočný beh Šaľou sa konal 21. decembra. A do tretice sa v Šali behalo na prvého mája v rámci Jarného behu Šaľou.

Po úspešnom 1. ročníku Behu nočnou Šaľou sa organizátori rozhodli vytvoriť z tohto podujatia každoročnú tradíciu. Tohtoročný Beh nočnou Šaľou sa bude konať  20. septembra.

A tak prípravy na druhý ročník sú už v plnom prúde. „Prípravy sú v štádiu finishovania. Do týždňa bude spustená registrácia a budú vypustené plagáty a propagácia akcie.“, uviedol organizátor podujatia Tomáš Mészáros.

Druhý ročník prinesie aj niekoľko noviniek. Zmena nastane v trase pretekov. Tento-krát sa podujatie prenesie do celého mesta bežať sa bude okrem centra mesta aj cez most. Najväčšia zmena oproti minulému roku je práve v trase, ktorú sme prispôsobili ohlasom bežcov z minulého roku. Padol nápad, že by sa mohlo utekať cez most do Veči a tým spojiť mestskú časť Šaľa s mestskou časťou Veča. Po zdĺhavých a komplikovaných rokovaniach sa nám to podarilo vybaviť aj vďaka angažovanosti a veľkej zásluhe Mesta a jeho orgánov, ktorí boli maximálne ústretoví a ochotní pomôct ako sa len dá.“, povedal Tomáš Mészáros.

V minulom roku sa Behu nočnou Šaľou zúčastnilo viac ako 330 pretekárov. Trať zdolal najrýchlejšie René Valent, medzi ženami bola najrýchlejšia Levičanka Kristína Hegedušová. A akú očakáva účasť organizátor v tomto roku?: „Účasť očakávame a dúfame, že bude väčšia než minulý rok, istotne by nás to potešilo . Možno aj akési štvorciferné číslo? :).  Uvidíme.“

„Dôležité je, že si prídu zabehať bežkovia aj nebežkova a že chvíľku spravia niečo pre svoje telo a zúčastnia sa tejto skvelej akcie. A verím, že kto raz zažije tú atmosféru pred štartom a po behu istotne si to zamiluje.“, dodal Tomáš Mészáros na záver.

Zdroj: Tomáš Mészáros

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.